pages bg right

OGŁOSZENIA

 


 

28  Niedziela  Zwykła

10  października 2021

 

 1. W zakrystii i na ławkach w kościele możemy znaleźć kartki na których możemy zapisywać imiona naszych bliskich zmarłych, za których przez cały listopad będą odprawiane msze św. Kartki składamy w zakrystii.
 2. Przez cały październik po mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 3. Informujemy, że z dniem 18.10 zostanie zmieniony numer telefonu do naszego Domu Zakonnego. Szczegóły na stronie radom.jezuici.pl gdzie znajdziemy również grafik z godzinami dyżurów spowiedników.
 4. Pragniemy podziękować Panu Waldemarowi, za konserwację drzwi wejściowe do kościoła, które wymagały pilnego zabezpieczenia przed okresem jesienno- zimowym.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc ze stronny naszych Dobroczyńców, za których w każdą środę odprawiamy mszę św. Dziękujemy, za troskę o utrzymanie finansowe naszego Kościoła i domu zakonnego.
 6. We wtorek 12.10. wspomnienie św. Jana Beyzyma Jezuity misjonarza trędowatych.
 7. W środę 13.10 wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.
 8. W piątek 15.10 wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
 9. W sobotę 16.10 wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada 43 rocznica wyboru kard. Wojtyły na Stolicę Apostolską.
 10. Dziękujemy również za wsparcie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która co roku wspiera blisko 2 tys. zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin.
 11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

 

27  Niedziela  Zwykła

3  października 2021

 

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 8.00 sprawujemy Mszę św. w intencji powołań kapłańskich, a po niej odprawimy nabożeństwo z modlitwą o powołania.
 2. Przypominamy, że od piątku 1 października, msza św. wieczorna jest odprawiana o godz. 17.00, a spowiedź popołudniowa sprawowana jest od godz. 15.00 do 17.30.
 3. Przez cały październik po mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
 4. Informujemy, że z dniem 18.10 zostanie zmieniony numer telefonu do naszego Domu Zakonnego. Szczegóły na stronie radom.jezuici.pl gdzie znajdziemy również grafik z godzinami dyżurów spowiedników.
 5. W ramach zbiórki miłosierdzia na dzieło pomocy Caritas Diecezji Radomskiej dla ubogich i chorych zebraliśmy 624 zł, do tej sumy dodaliśmy ofiary z puszki św. Antoniego. W sumie przekazaliśmy 1088 zł. Bóg zapłać za ofiary.
 6. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc ze stronny naszych Dobroczyńców, za których w każdą środę odprawiamy mszę św. Dziękujemy, za troskę o utrzymanie finansowe naszego Kościoła i domu zakonnego. Dzisiejszą tacę jak każdą 1 miesiąca przeznaczamy na remonty.
 7. W poniedziałek 4.10 przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
 8. We wtorek 5.10. wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
 9. W czwartek 7.10 wspomnienie NMP Różańcowej.
 10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

 

26  Niedziela  Zwykła

26  września  2021

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek, po Mszy św. o godz. 8.00 odprawimy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę, ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 2. W przyszłą niedzielę, o godz. 12.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 12.30 Msza św. w intencji Apostolstwa Modlitwy.
 3. Od najbliższego piątku 1 października, msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 17.00, a spowiedź popołudniowa będzie sprawowana od godz. 15.00 do 17.30.
 4. Przez cały październik po mszy św. wieczornej odprawiamy nabożeństwo różańcowe.
 5. W wakacje ukazał się kolejny, siódmy numer kwartalnika Manreza, poświęconemu duchowości ignacjańskiej. Najnowszy numer Manrezy zatytułowany „Grzech, sumienie, spowiedź” można dziś nabyć w promocyjnej cenie 10 zł. Serdecznie polecamy.
 6. Zachęcamy aby zapoznać się z orędziem Ojca św. Franciszka na 107 światowy dzień migranta i uchodźcy, który został zatytułowany: „Ku stale rosnącemu « my » ”. Tekst możemy znaleźć na stronach KAI.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc ze stronny naszych Dobroczyńców, za których w każdą środę odprawiamy mszę św. Dziękujemy, za troskę o utrzymanie finansowe naszego Kościoła i domu zakonnego. W przyszłą niedzielę tacę przeznaczamy na remonty.
 8. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Wincentego a Paulo.
 9. We wtorek 28 września przypada wspomnienie św. Wacława męczennika.
 10. W środę 29 września święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 11. W czwartek 30 września Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i dr kościoła, który powiedział: nieznajomość Pisma św. jest nieznajomością Chrystusa.
 12. W piątek 01 października przypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

 

25  Niedziela  Zwykła

19  września  2021

 

 1. Najbliższy tydzień w naszej diecezji to tydzień Rodziny, który zakończy się w niedzielę IX Marszem dla Życia i Rodziny. Marsz rozpoczyna się mszą w Farze o godz. 15.00, a po niej wyruszy na ulice Radomia. Szczegóły na stronach www.diecezja.radom.pl

 2. We wtorek 21 września przypada Święto św. Mateusza Apostoła.

 3. W czwartek 23 września wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny.

 4. W wakacje ukazał się kolejny, siódmy numer kwartalnika Manreza, poświęconemu duchowości ignacjańskiej. Najnowszy numer Manrezy zatytułowany „Grzech, sumienie, spowiedź” można dziś nabyć w promocyjnej cenie 10 zł. Serdecznie polecamy.

 5. W naszym kościele zostały oczyszczone i odnowione figury św. Józefa oraz św. Antoniego. W tym miejscu szczególne wyrazy wdzięczności dla Pani Teresy, która była inicjatorką oraz fundatorką renowacji. Bóg zapłać.

 6. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc ze stronny naszych Dobroczyńców, za których w każdą środę odprawiamy mszę św. Dziękujemy, za troskę o utrzymanie finansowe naszego Kościoła i domu zakonnego.

(Ofiary na bieżącą działalność można wpłacać na konto lub w zakrystii. Przypominamy konto bankowe Domu Zakonnego i Kościoła: Bank Pocztowy S.A. 96 1320 1641 3133 8990 2000 0001).

Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

.

.

24  Niedziela Zwykła

12  września 2021

 

1. Dzisiaj w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie ma miejsce wyniesienie na ołtarze Sług Bożych, ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Polecając się ich wstawiennictwu dziękujmy Boga za dar nowych błogosławionych dla kościoła w Polsce.

2. We wtorek (7.09) przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

3. W środę (8.09) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

4. W piątek wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła.

5. W sobotę święto Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski, jak również liturgicznej służby ołtarza oraz dzieci i młodzieży.

6. W zakrystii jest do nabycia tygodnik „Idziemy” oraz „Gość niedzielny”, zachęcamy do lektury.

7. W ubiegłą niedzielę podczas zbiórki na Afganistan zebraliśmy 620 zł.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc. Dziękujemy również, za troskę o utrzymanie finansowe naszego Kościoła i domu zakonnego. (Ofiary na bieżącą działalność można wpłacać na konto lub w zakrystii. Przypominamy konto bankowe Domu Zakonnego i Kościoła: Bank Pocztowy S.A. 96 1320 1641 3133 8990 2000 0001).

Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

.

.

23  Niedziela Zwykła

5  września 2021

 

 1. Dzisiaj, (5.09) przypada pierwsza niedziela miesiąca. Przypominamy że, po okresie wakacyjnym wracamy do normalnego porządku Mszy Św. oraz godzin spowiedzi w naszym Kościele, i tak w niedziele Msze Św. będą odprawiane o 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 oraz wieczorna msza o 18.30. W dni powszednie Msze Św. o 6.30, 7.00, 8.00 i 18.30, spowiedź w dni powszednie od 6.30 do 12.00 i po południu od 15.00 do 18.30 w niedzielę spowiedź tylko podczas Mszy Św.

 2. We wtorek (7.09) wspomnienie św. męczenników Melchiora Grodzickiego i Stefana Pongracza, kapłanów i jezuitów.
 3. W środę (8.09) uroczystość Narodzenia NMP.
 4. W czwartek (9.09) wspomnienie św. Piotra Klawera, kapłana, jezuity.
 5. Za tydzień też w niedzielę (12.09) o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.
 6. W zakrystii jest do nabycia tygodnik „Idziemy” oraz „Gość niedzielny”, zachęcamy do lektury.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary z dzisiejszej tacy, która przeznaczona jest na fundusz remontowy. Obecnie w planach prac czeka nas remont schodów, co wiąże się ze znacznymi wydatkami.
 8. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia, Bożego błogosławieństwa.

.

.

Post a Comment

Komentarze zamknięte.