pages bg right
Ogłoszenia

Ogłoszenia

Zobacz także zakładki:

„Wiadomości”

oraz

„Archiwum strony”

.

.

17  NIEDZIELA  ZWYKŁA

26  LIPCA  2020

.

 • W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy o godz. 8.00 odprawiamy pierwszo-sobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.

 • W miesiącach wakacyjnych, w dni powszednie Msze św. odprawiamy o 7.008.00 i 18.30Spowiadamy w godzinach 7.009.00 i 15.0018.30Od 9.00 do 15.00 kościół jest zamknięty.

 • Święta i wspomnienia w nadchodzącym tygodniu:

  29 lipca (środa) wspomnienie św. Marty
  31 lipca (piątek) uroczystość św. Ignacego Loyoli, założyciela Zakonu Towarzystwa Jezusowego (Jezuici), którego członkowie posługują w tutejszym kościele.
  1 sierpnia (sobota) wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego biskupa i Doktora Kościoła.

.

.

 

16  NIEDZIELA  ZWYKŁA

19  LIPCA  2020

 

 • W lipcu i w sierpniu, w dni powszednie Msze św. odprawiamy o 7.00, 8.00 i 18.30. Spowiadamy w godzinach 7.00-9.00 i 15.00-18.30. Od 9.00 do 15.00 kościół jest zamknięty.

 • W zakrystii są bieżące numery tygodników Idziemy i Gość Niedzielny.

 • Święta i wspomnienia w nadchodzącym tygodniu:

  • 22 lipca – św. Maria Magdalena, nazwana Apostołką Apostołów, ponieważ jako pierwsza zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu Pana;

  • 23 lipca – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, patronka Europy.

  • 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek; św. Jan Paweł II kanonizował ją w 1999 roku;

  • 25 lipca – św. Jakub Apostoł (†44), powołany przez Jezusa razem ze swym bratem Janem, jako jeden z Jego pierwszych uczniów, poniósł śmierć męczeńską ścięty mieczem na rozkaz Heroda;

  • 25 lipca – św. Krzysztof (†około 250), męczennik, patron pielgrzymów, kierowców i podróżnych, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

 

Pielgrzymka

 

Czcigodni Księża

Drogie Osoby Życia Konsekrowanego

Drodzy Siostry i Bracia

 

Ważną formą wyznania naszej wiary jest udział w pielgrzymowaniu. Pielgrzymka to czas refleksji, modlitwy, dyskusji i ofiary. To „rekolekcje w drodze”. Całe życie człowieka jest pielgrzymowaniem do wyznaczonego przez Stwórcę celu. Wiara nadaje sens temu pielgrzymowaniu.

Ze względu na panującą epidemię nie będzie możliwy w tym roku liczny fizyczny udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Dlatego też podejmiemy dwojaką formę udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę: pielgrzymowanie duchowe i tradycyjne (z zachowaniem wszystkich wymaganych zasad).

Zapraszam Was, Drodzy Siostry i Bracia, do udziału w pielgrzymce duchowej. W kościołach naszej diecezji będą organizowane wieczorne spotkania modlitewne, podczas których będziemy mogli uczestniczyć we Mszy Świętej i w adoracji. Wysłuchamy tematycznej konferencji wyznaczonej na konkretny dzień. Apelem Jasnogórskim zakończymy wieczór modlitwy. W tej formie pielgrzymki duchowej możemy wszyscy uczestniczyć. Serdecznie zapraszam.

Tematyka wszystkich rozważań będzie koncentrowała się wokół hasła pielgrzymki: Eucharystia – Wielka Tajemnica Wiary. Będziemy także wspominali 100. rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II oraz 100. rocznicę Cudu nad Wisłą. Wspominając Sługę Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego będziemy przygotowywali się do Jego beatyfikacji.

Grupy, które już podjęły decyzję o zorganizowaniu fizycznego udziału w pielgrzymce bardzo proszę o zachowanie wszystkich zasad przekazanych przez władze państwowe i medyczne. Uczestnicy tej formy pielgrzymowania będą naszymi reprezentantami na szlaku pielgrzymim i zaniosą do Matki Bożej także i nasze intencje.

Drodzy Bracia i Siostry, zachęcam wszystkich do włączenia się w nasze duchowe pielgrzymowanie pod opieką Matki Bożej. Będzie ono umacniać w nas wiarę i doda nam siły do odważnego wyznawania wiary w każdej sytuacji. Stanie się ono także okazją do odbycia rekolekcji, które w większości naszych parafii w tym roku nie mogły się odbyć.

Na czas pielgrzymowania po drogach wyznaczonych przez Ewangelię –

                                                                                                        z serca błogosławię.

 

+ Henryk Tomasik

Biskup Radomski

.

.

15  NIEDZIELA  ZWYKŁA

12  LIPCA  2020

 

 • W lipcu i w sierpniu, w dni powszednie Msze św. odprawiamy o 00, 8.00 i 18.30. Spowiadamy w godzinach 7.009.00 i 15.0018.30. Od 9.00 do 15.00 kościół jest zamknięty.

 • W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. To wspomnienie przypomina o szkaplerzu. Matka Boża obiecała każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus.

 • W zakrystii są bieżące numery tygodników Idziemy i Gość Niedzielny.

 • Wspomnienia świętych:

  • 13 lipcaŚwięci Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), prowadzący surowe życie pustelnicze na terenie dzisiejszych Węgier.

  • 15 lipcaśw. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.

.

.

14  NIEDZIELA  ZWYKŁA

5  LIPCA  2020

 

 • Dziękujemy za ofiary na tacę złożone w pierwszą niedzielę miesiąca, przeznaczone na remonty i inwestycje w naszym kościele.

 • O godz. 12.00 zostanie odprawione nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa z wyjaśnieniem intencji Apostolstwa Modlitwy na lipiec, a potem, o godz. 12.30 będzie Msza św. w intencji Apostolstwa Modlitwy.

 • W zakrystii są bieżące numery tygodników Idziemy i Gość Niedzielny.

 • W lipcu i w sierpniu, w dni powszednie w naszym kościele obowiązuje następujący porządek: Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.30;spowiedź w godzinach 00-9.00 i 15.00-18.00;od godziny 9.00 do 15.00 kościół jest zamknięty.

 • Wspomnienia świętych:

  • 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce;

  • 8 lipca – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, franciszkanin, związany z Krosnem, że Lwowem i z Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania;

  • 11 lipca – św. Benedykt (480-547), opat, napisał regułę, która stała się podstawą dla wielu rodzin zakonnych na Zachodzie; św. Paweł VI w 1964 roku ogłosił go głównym patronem Europy.

.

.

13  NIEDZIELA  ZWYKŁA

28  CZERWCA  2020

.

 • Do końca czerwca, o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 • W poniedziałek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Czcimy ich razem, bo są filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu polecamy wierzących, pasterzy, a zwłaszcza papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 8.00 modlimy się o powołania do kapłaństwa. W piątek, o tej samej porze odprawiamy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę, również po Mszy o godz. 8.00 odprawiamy pierwszo-sobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.

 • W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza Apostoła, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

 • W zakrystii są bieżące numery tygodników Idziemy i Gość Niedzielny.

 • Od środy, 1 lipca do soboty, 29 sierpnia, w dni powszednie będzie następujący porządek:

 • Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.30;

 • Spowiedź w godzinach 7.00-9.00 i 15.00-18.00;

 • Od godziny 9.00 do 15.00 kościół będzie zamknięty.

.

.

12  NIEDZIELA  ZWYKŁA

21  CZERWCA  2020

.

 • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie, o godz. 18.00.

 • W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Tę uroczystość rozpoczniemy wieczorem we wtorek wieczorną Mszą wigilijną. W samą uroczystość Msze Święte jak w dzień powszedni.

 • U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że to Pan Bóg jest naszym odpoczynkiem, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte.

 • W zakrystii, jak co tydzień są bieżące numery tygodników Idziemy i Gość Niedzielny.

 

Komunikat w związku z 15. Rocznicą koronacji

obrazu Matki Bożej Miłosierdzia

w Skarżysku-Kamiennej

Czcigodni Księża

Drogie Osoby Życia Konsekrowanego

Drodzy Siostry i Bracia

W dniu 2 lipca 2005 roku został uroczyście ukoronowany, dzięki decyzji Św. Jana Pawła II, koronami papieskimi, Obraz Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. W uroczystości tej uczestniczyło ok. 30 000 pielgrzymów. Zbliża się 15. rocznica tego, doniosłego wydarzenia.

W dniu 2 lipca 2020 roku będziemy przeżywali jubileuszowe dziękczynienie za dar Bożego Miłosierdzia, za NMP Matkę Miłosierdzia oraz za koronację Obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej.

Będzie to także nasze diecezjalne dziękczynienie za Osobę i pontyfikat Św. Jana Pawła II, który odegrał niezwykłą rolę w historii Kościoła, świata, naszej Ojczyzny oraz wielu z nas. To dzięki Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II dokonała się koronacja w Skarżysku-Kamiennej. Mimo tego, że Św. Jan Paweł II stał się wielkim autorytetem dla całego świata – jest coraz częściej atakowany w naszej Ojczyźnie.

Naszym uroczystościom będzie przewodniczył J.E. Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, tak bardzo mocno związany z Osobą Św. Jana Pawła II, który także w ostatnim czasie doświadcza wielu ataków.

 

Program uroczystości:

16.00 – poświecenie Drogi Różańcowej.

17.00 – koncert pieśni maryjnych w wykonaniu Chóru Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

18.00 – koncelebrowana Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza.

 

Wspólnie z Księdzem Kustoszem serdecznie zapraszamy na te uroczystości.

 

Ks. prał. Jerzy Karbownik                                                                Henryk Tomasik

Kustosz Sanktuarium                                                                    Biskup Radomski

Matki Bożej Miłosierdzia

_____________

Komunikat należy odczytać we wszystkich kościołach i kaplicach w ogłoszeniach parafialnych w najbliższą niedzielę.

.

.

11  NIEDZIELA  ZWYKŁA

14  CZERWCA  2020

.

 • W piątek, 19 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu o godz. 18.00, w czasie nabożeństwa czerwcowego uczcimy również święto patronalne Apostolstwa Modlitwy. Z racji święta nie będzie nabożeństwa po Mszy św. o godz. 8.00.

 • W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

 • 17 czerwca przypada wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego (1845-1916), zakonnika, który dzieląc los z najuboższymi uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.

 • W zakrystii są bieżące numery tygodników Idziemy i Gość Niedzielny.

.

.

Post a Comment

Komentarze zamknięte.