pages bg right
Zachęcamy do zapoznania się z Biuletynem

Zachęcamy do zapoznania się z Biuletynem

.

.

.

.

.

.

.

17.10.2020

.

Święto-parafii-w-stacji-misyjnej-Shooba2a-782x390

W związku z zbliżającym się Tygodniem Misyjnym, chcemy podzielić się z Przyjaciółmi naszej Wspólnoty, jezuicką działalnością jaką podejmujemy od lat na tym polu.

Zawsze na horyzoncie polskich jezuitów była Zambia (Afryka), do której chrześcijaństwo dotarło przez posługę jezuitów Polaków – tak jak niegdyś do Polski chrześcijaństwo dotarło przez posługą misjonarzy z Czech. Z upływem lat Zambia stała się dla jezuitów – bardziej międzynarodowym wezwaniem misyjnym, a jezuici polscy skierowali się przede wszystkim do Brazylii i na Bliski Wschód. To nie znaczy, że zabrakło ich np. w Australii, Japonii czy dalekim Ekwadorze. Jednakże pomoc dla Brazylii i Bliskiego Wschodu była wskazanym dla nas – przez przełożonych – kierunkiem. Z biegiem czasu otworzyły się dla działalności misyjnej nowe kierunki na wschodzie tzn. Rosja i kraje powstałe po rozpadzie dawnego ZSRR,  oraz  ……  Indie.

O tym wszystkim możecie przeczytać w biuletynie „Misyjnym szlakiem”, którego kolejne egzemplarze będziecie mogli od dziś znaleźć w naszej świątyni.

Dziś pojawia się wśród nas pierwszy z nich – jeszcze sygnowany jako biuletyn misyjny naszej bratniej jezuickiej prowincji (jest tam także o naszej prowincji), ale już niebawem kolejne numery ukażą się jako wspólne dzieło polskich jezuitów. Mamy nadzieję, że Biuletyn ów, przyczyni się do szerszej informacji o naszej – jezuitów polskich – działalności misyjnej a także do formacji misyjnej nas wszystkich.

Misje jezuickie

Zachęcamy do czytania.

 

Post a Comment

Komentarze zamknięte.