pages bg right
Gwardia Szwajcarska to wielka rodzina

Gwardia Szwajcarska to wielka rodzina

.

.

.

.

.

.

12 sierpnia 2019

.

Gwardia Szwajcarska na festiwalu Fête des Vignerons
Gwardia Szwajcarska na festiwalu Fête des Vignerons  (Oliver Sittel)
Gwardia Szwajcarska zaprezentowała się na słynnym festiwalu Fête des Vignerons (Festiwal Winobrania), jaki odbywa się w szwajcarskim miasteczku Vevey nad Jeziorem Genewskim. Wydarzenie przyciągnęło około miliona uczestników m.in. z powodu, że organizowane jest ono raz na około 20 lat. Gwardziści mieli okazję spotkać się z setkami ludzi młodych marzącymi o byciu w straży przybocznej Ojca Świętego.

Michał Król SJ – Watykan

Kapral Loris Follonier i halabardzista Tanguy Ackermann zwracają uwagę, że uczestnictwo w Festiwalu było wielkim zaszczytem, dlatego, że zostali przyjęci jako goście honorowi 1 sierpnia w Narodowe Święto Szwajcarii. Odbyły się wtedy 3 defilady 50 ex-gwardzistów ze swoimi zespołami muzycznymi, które zagrały dwa koncerty.

Kapral Follonier, który odpowiada w Gwardii za kontakty z mediami, opowiedział Radiu Watykańskiemu, co najbardziej pociąga młodych mężczyzn do wstąpienia w szeregi „najmniejszej armii świata”.

“ Opowiadaliśmy przede wszystkim o ochronie Ojca Świętego. Jest to rzecz jasna dla wszystkich i przyciąga uwagę młodych. Następnie przeszliśmy do szczegółów, mówiąc o kontroli wejść do Watykanu, naszej obecności w domu Papieża i Pałacu Apostolskim, gdzie pracuje. Na koniec mówiliśmy o towarzyszeniu mu w podróżach zagranicznych i tych na terenie Włoch. Słowo klucz do przyciągnięcia uwagi ludzi młodych to «ochrona Papieża» – podkreśla kapral Follonier. – Oczywiście nie ukrywamy, że czasami może być trudno żyć daleko od swojego kraju. Szczególnie przez pierwsze 8 miesięcy, kiedy nie możemy wracać do domu. Ale po tym czasie mówimy już o braterstwie, którego doświadczamy w koszarach. Naprawdę przeżywamy służbę w Gwardii, jako wielka rodzina, 110 mężczyzn, gdzie każdy jest dla siebie bratem i pomaga drugiemu. Poza tym mamy też do odkrycia piękne Włochy, służbę Ojcu Świętemu, ubogacenie duchowe, które możemy zdobyć tu, w centrum Kościoła. To wszystko są pozytywne punkty, które mogą zmotywować ludzi do podjęcia służby w Gwardii. ”

Gwardia 1

Gwardia 2

Gwardia 3

Gwardia 4

Gwardia 5

Gwardia 6

Gwardia 7

 za Vatican Media

Post a Comment

Komentarze zamknięte.