pages bg right
Abp Gądecki o LGBT+: szacunek do osób, nie akceptacja ideologii

Abp Gądecki o LGBT+: szacunek do osób, nie akceptacja ideologii

.

.

.

.

.

.

12 sierpnia 2019

.

Abp S. Gądecki
O szacunek dla osób wyrażających sprzeciw wobec ideologii LGBT+ zaapelował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.

Stanisław Tasiemski OP – Polska 

Metropolita poznański przypomina, że szacunek dla konkretnych osób nie może jednak prowadzić do akceptacji ideologii, która stawia sobie za cel przeprowadzenie rewolucji w zakresie społecznych obyczajów i relacji międzyosobowych. Przewodniczący episkopatu cytuje słowa Papieża Franciszka, który przestrzega przed dewastacją duchową i materialną, jaką przyniosła ta ideologia. Zaapelował, by nie podejmowano działań na rzecz jej rozprzestrzeniania.

„Fala krytyki, która dotknęła metropolitę krakowskiego, arcybiskupa i profesora, a także reakcje pracodawców wobec osób wyrażających swoją dezaprobatę wobec ideologii LGBT+, świadczą o zakorzenionym w pewnych środowiskach totalitaryzmie światopoglądowym, polegającym na usuwaniu poza sferę obszaru wolności ludzi myślących inaczej. Do wszystkich ludzi dobrej woli apeluję więc o stosowanie zasady niedyskryminacji w publicznej dyskusji nie tylko wobec zwolenników wspomnianej ideologii, ale o dopuszczenie na równych prawach do debaty także jej przeciwników” – czytamy w oświadczeniu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Post a Comment

Komentarze zamknięte.