pages bg right
Nowy watykański rzecznik

Nowy watykański rzecznik

.

.

.

.

.

.

27 lipca 2019

.

Konferencja w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej
Konferencja w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej
Ojciec Święty dokonał kolejnej reorganizacji Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej. Papież mianował jego nowego i już nie tymczasowego dyrektora. Został nim Włoch Matteo Bruni, który w Biurze Prasowym pracuje od 10 lat. Był tam odpowiedzialny za akredytację mediów oraz obsługę dziennikarzy towarzyszących Papieżowi w podróżach zagranicznych.

Krzysztof Bronk – Watykan

Natomiast dotychczasowy i tymczasowy watykański rzecznik Alessandro Gisotti powraca do pracy w watykańskich mediach. Wraz z Sergiem Centofantim został wicedyrektorem ds. programowych. W wydanym dziś komunikacie prasowym Gisotti przypomina, że od samego początku traktował swoją misję w Biurze Prasowym jako tymczasową, podjętą w kontekście niespodziewanej rezygnacji poprzedniej dyrekcji.

 

Cristiane Murray

Cristiane Murray

Papież mianował nowego zastępce Biura Prasowego

Papież Franciszek mianował Cristiane Murray zastępcą dyrektora Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

Paweł Pasierbek SJ – Watykan

„Nominację przyjęłam z wielkim wzruszeniem. Dla nas dziennikarzy i całego zespołu Dykasterii ds. Komunikacji jest to docenienie naszej pracy w codziennym głoszeniu Ewangelii, przesłania papieskiego i nauczania Kościoła – oświadczyła w opublikowanej deklaracji Cristiane Murray. – Dziękuję Ojcu Świętemu w imieniu swoim i wszystkich kobiet za wybranie mnie na to stanowisko”.

Po ogłoszeniu nominacji prefekt tej największej watykańskiej dykasterii Paolo Ruffini podkreślił, że wybór kobiety z korzeniami brazylijskimi jest wyrazem otwartości w spojrzeniu na cały świat świadczącym o pragnieniu tworzenia zespołu, który będzie umiał mówić językiem zrozumiałym dla wszystkich.

Cristiane Murray ma 57 lat, jest mężatką i ma dwoje dzieci. Urodziła się w Brazylii, w Rio de Janeiro. Od 1995 roku pracowała w Sekcji Brazylijskiej Radia Watykańskiego, a ostatnio była zaangażowana także w przygotowanie Synodu poświęconego Amazonii.

 

 

za: Vatican Media

Post a Comment

Komentarze zamknięte.