pages bg right
Bp Zadarko: powstanie lista przewodników po Ziemi Świętej

Bp Zadarko: powstanie lista przewodników po Ziemi Świętej

.

.

.

.

.

.

27 lipca 2019

.

Bp Zadarko: powstanie lista przewodników po Ziemi Świętej
Powstanie lista przewodników duchowych oraz biur organizujących pielgrzymki do Ziemi Świętej rekomendowanych przez Konferencję Episkopatu Polski – poinformował bp Krzysztof Zadarko, przewodniczący Rady KEP ds. Migracji, Pielgrzymek i Turystyki.

Rafał Łączny – Polska (KAI)

Od kilku miesięcy władze kościelne w Izraelu wstrzymują wydawanie tzw. „zielonych kart” dla przewodników pielgrzymek z Polski do Ziemi Świętej. Wynika to z obniżania jakości programów pielgrzymek na rzecz wycieczek turystycznych z elementami religijnymi.

„Tamtejsi gospodarze, zarówno ze strony Episkopatu Ziemi Świętej, jak i też innych podmiotów, które organizują ze strony Państwa Izrael czy innych sąsiednich krajów takie pielgrzymki, zasygnalizowali nam kłopoty z pielgrzymami polskimi, z grupami polskich biur turystycznych i pielgrzymkowych. Wstrzymano wydawanie tzw. green cards, czyli „zielonych kart przewodników”. Poproszono nas o to, żeby ze strony Episkopatu Polski była taka lista rekomendacyjna biur turystycznych i pielgrzymkowych, które mają akceptację i rekomendację naszej kościelnej strony w Polsce” – poinformował bp Zadarko.

Na początku września w Warszawie odbędzie się szkolenie dla przewodników pielgrzymek do Ziemi Świętej.

za: Vatican Media

Post a Comment

Komentarze zamknięte.