pages bg right
Obchody 40. rocznicy I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski

Obchody 40. rocznicy I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski

.

.

.

.

.

.

1 czerwca 2019

.

Jan Paweł II w  Auschwitz
Jan Paweł II w Auschwitz
Dokładnie 40 lat temu, 2 czerwca 1979 roku, rozpoczęła się pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski. Dziś nikt chyba nie ma wątpliwości, że zmieniła ona oblicze tej ziemi.

Rafał Łączny (KAI) – Polska

Prymas Polski abp Wojciech Polak podkreśla, że słowa wypowiedziane 40 lat temu są wciąż aktualne. „Zwłaszcza ta bardzo głęboka katecheza o kulturze, która czerpie swe inspiracje z Ewangelii, a przez to jest kulturą na wskroś ludzką. To jest dzisiaj bardzo ważne, by młodzi ludzie wierzyli, że w budowaniu swojego człowieczeństwa, tego kim jestem, nie ma lepszego fundamentu, jakim jest Jezus Chrystus” – powiedział abp Polak.

Od kilku dni w wielu miejscach w kraju trwają już rocznicowe obchody. Także dzisiejsze Święto Dziękczynienia przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbywało się w nawiązaniu do papieskiej pielgrzymki.

Wydarzenia rocznicowe zaplanowano szczególnie w tych miastach, które w 1979 roku odwiedził Jan Paweł II, a więc w Warszawie, Gnieźnie, Częstochowie, Krakowie, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowicach, Oświęcimiu i Nowym Targu.

za:Vatican Media

Post a Comment

Komentarze zamknięte.