pages bg right
Jasna Góra: Motocyklowy Zlot Gwiaździsty

Jasna Góra: Motocyklowy Zlot Gwiaździsty

.

.

.

.

.

.

7 kwietnia 2019

.

Jasna Góra: Motocyklowy Zlot Gwiaździsty
Ponad 50 tys. motocyklistów zainaugurowało dziś na Jasnej Górze nowy sezon. Już po raz XVI odbył się Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ułana Zdzisława Peszkowskiego.

Izabela Tyras – Jasna Góra

Spotkanie zawsze jest okazją do wspólnej modlitwy nie tylko o szczęśliwie przejechane kilometry, ale także o wierność polskiej historii oraz wsparciem dla Polaków żyjących na Kresach i tych, którzy potrzebują krwi czyli najcenniejszego daru. „Jeździmy tutaj od wielu lat, kochamy motory. Dlaczego oddajemy krew, dzielimy się tym co mamy najlepszego czyli własnym można powiedzieć życiem – mówili uczestnicy zlotu. – To też jest wyraz naszego przywiązania do Ojczyzny, patriotyzmu, ale również i do wiary”.

Katarzyna Wróblewska, komandor zlotu i wiceprezes Rajdu Katyńskiego podkreśla, że z Jasnej Góry rozlega się dziś wołanie o wierność krzyżowi i Polsce, ale również apel o rozsądek: „Jest początek sezonu i wiadomo, że ludzie są głodni jazdy po zimie, że ta adrenalina już ponosi. Bardzo zależy nam na bezpieczeństwie i proszę, by ta adrenalina nie brała nad nami góry”.

Motocykliści przywieźli ze sobą tysiące maskotek dla dzieci w sierocińcach na Kresach Rzeczypospolitej. Zawiozą je tam w sierpniu uczestnicy Rajdu Katyńskiego.

 

 

 

za:https://www.vaticannews.va/pl/kosciol/news/2019-04/jasna-gora-motocyklisci.html
Post a Comment

Komentarze zamknięte.