pages bg right
Nie czekajmy, lecz zaprotestujmy 18 marca pod warszawskim ratuszem

Nie czekajmy, lecz zaprotestujmy 18 marca pod warszawskim ratuszem

.

.

.

.

.

.

17 marca 2019

.

 

„Dla triumfu zła potrzeba tylko,

żeby dobrzy ludzie nic nie robili. „

– Edmund Burke


Pobierz grafikę, aby zobaczyć całą treść wiadomości

Szanowni Państwo!

15 stycznia prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział „walkę z mową nienawiści” w szkołach w oparciu o podręczniki zawierające homoseksualną propagandę. 18 lutego podpisał deklarację LGBT+, dokument realizujący postulaty tej grupy, wprowadzający edukację seksualną polegającą na „radości i przyjemności z dotykania własnego ciała”. 

Co zrobi naszym dzieciom w tym miesiącu? 

Oburzeni warszawscy rodzice

Dotychczasowe posunięcia prezydenta Trzaskowskiego spotkały się z jednoznacznym sprzeciwem wielu środowisk, a przede wszystkim – rodziców. To właśnie ich prawa do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami oraz do ochrony przed demoralizacją zostały podeptane. 

Dlatego, już w styczniu, zaraz po ogłoszeniu „walki z mową nienawiści”, stanęliśmy pod warszawskim ratuszem by sprzeciwić się takim działaniom. Skierowaliśmy też do prezydenta Trzaskowskiego pismo wzywające do zaprzestania działań prowadzących do demoralizacji w szkołach. Równolegle rozpoczęliśmy zbiórkę podpisów pod apelem do minister Anny Zalewskiej. 

Na odpowiedź ratusza nie trzeba było długo czekać. Efektywne działania dorosłych warszawiaków na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży są naszą wspólną troską. – takim oto frazesem, wyjętym żywcem z komunistycznych podręczników retoryki, kończyło się pismo, które otrzymaliśmy z urzędu. Reakcją na sprzeciw wobec demoralizacji, podanie konkretnych przykładów i faktów oraz zadanie pytań była urzędnicza nowomowa i długie cytaty z ustaw, rozporządzeń, zaleceń… 

Ratusz się rozkręca… 

Okazało się, że „walka z mową nienawiści” była tylko przygrywką. Kolejnym krokiem prezydenta było podpisanie deklaracji LGBT+. Ten dokument przedstawiany jako środek do walki z wykluczeniem, w rzeczywistości zakłada uprzywilejowanie społeczności LGBT. Hostel dla takich osób, objęcie oficjalnym patronatem Parady Równości w Warszawie, a przede wszystkim tęczowy oficer (tzw. „latarnik”) w szkołach i przymusowa edukacja seksualna oparta o standardy WHO – to główne punkty tej karty. 

Proszę pozwolić, że przypomnę, co obejmują wspomniane standardy: 

• dla dzieci w wieku 0-4: nauka wyrażania własnych potrzeb w kontekście zabawy lekarza czy wreszcie radość i przyjemność z dotykania własnego ciała oraz masturbacja;
• dla 4-6-latków: nauka stosownego języka seksualnego oraz zapoznanie z różnymi koncepcjami rodziny;
• dla 6-9-latków: nabycie wiadomości o przyjaźni i miłości w stosunku do osób tej samej płci oraz ponownie o masturbacji i autostymulacji;
• dla 9-12-latków: informowanie o różnych metodach antykoncepcji i ich stosowaniu, o różnicach między tożsamością płciową i płcią biologiczną…

Nasze protesty – jego buta

Nie dziwi zatem, że od 18 lutego pod zamieszczonymi w Internecie protestami podpisało się już ponad 50 000 osób. Działania ratusza publicznie skrytykowali m.in. medalistka Zofia Noceti-Klepacka czy przewodniczący PZPN Zbigniew Boniek. 

W ostatnich dniach nawet Rzecznik Praw Dziecka zapowiedział, że zwróci się do prezydenta Trzaskowskiego, by wyjaśnił, „jakie dobro niesie taki tryb postępowania i na jakiej podstawie prawnej takie tematy mają być wprowadzane do edukacji”. Także warszawscy biskupi i Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich wystąpiło z krytyką deklaracji. 

Co zrobił z głosem zaniepokojonych rodziców prezydent Trzaskowski? Większość treści, które słyszymy w przestrzeni medialnej to przeinaczenia i trzeba na ten temat spokojnie rozmawiać (…) tylko, że ja spokojnie rozmawiam, a z tamtej strony jest zorganizowany hejt, zorganizowana kampania – mówił w jednym z mediów. 

A zatem, według prezydenta Warszawy, jeśli nie zgadzacie się Państwo na indoktrynowanie dzieci homoseksualnymi treściami, oznacza to, że jesteście „zorganizowanymi hejterami”. To jest odpowiedź prezydenta największego polskiego miasta?! Czy miłość do dzieci i troska o ich wychowanie to przejaw nienawiści? 

Dlatego zanim z ratusza wypłyną kolejne pro-tęczowe dokumenty – musimy stanowczo zareagować! Skoro prezydent Trzaskowski nie reaguje na słowa – potrzeba mocniejszych środków.

Dlatego zapraszam Państwa w poniedziałek 18 marca o godz. 16.00 pod warszawski ratusz

Państwa obecność jest bardzo ważna! Niech prezydent miasta zobaczy, że to przede wszystkim mieszkańcy Warszawy – zwłaszcza rodzice – nie zgadzają się na jego działanie! 

W poniedziałek 18 marca o godz. 16.00 pod warszawskim ratuszem zabrzmi też głos ekspertów z zaproszonych przez nas organizacji działających na rzecz rodziców. Wspólnie wyrazimy sprzeciw wobec posunięć prezydenta Trzaskowskiego i złożymy oficjalne pismo w tej sprawie. 

Powiedzmy w ten sposób stanowcze NIE

• podważeniu konstytucyjnych praw rodziców
• demoralizacji dzieci
• uprzywilejowaniu osób z grup LGBT
• finansowaniu inicjatyw LGBT z budżetu miasta

Zachęcam Państwa do przyjścia i proszę o powiadomienie swoich znajomych także przez media społecznościowe [link]

Potrzeba, aby prezydent Trzaskowski zobaczył, ilu mieszkańców Warszawy żąda zaprzestania takich działań. 

Potrzeba dla dzieci, które musimy ochronić.

Pobierz grafikę, aby zobaczyć całą treść wiadomości Z serdecznymi pozdrowieniami 
Kamil Zwierz
Prezes Centrum Życia i Rodziny
P.S. Proszę Państwa o przesłanie tej wiadomości dalej – do rodziny, znajomych, wszystkich zainteresowanych osób, a zwłaszcza Warszawiaków. Zapraszam 18 marca o godz. 16.00 pod warszawski ratusz!
Post a Comment

Komentarze zamknięte.