pages bg right
Rada Kardynałów solidarna z Papieżem

Rada Kardynałów solidarna z Papieżem

.

.

.

.

.

11 września 2018

.

.

Rada Kardynałów
Rada Kardynałów
.
.
Doradcy Papieża zapewnili o swej pełnej solidarności z Ojcem Świętym w obliczu wydarzeń ostatnich tygodni, „świadomi – jak czytamy w deklaracji – że w aktualnej debacie Stolica Apostolska przygotowuje się do złożenia ewentualnych i niezbędnych wyjaśnień”.

Krzysztof Bronk – Watykan

W Watykanie trwają obrady Rady Kardynałów, która pomaga Papieżowi w reformie Stolicy Apostolskiej. Ojciec Święty nie mógł uczestniczyć w porannym posiedzeniu Rady, ponieważ gościli u niego biskupi z Wenezueli, przebywający z wizytą ad limina.

Wczoraj wieczorem natomiast kardynałowie wydali deklarację, w której proszą Papieża o podjęcie refleksji nad pracą, strukturą i składem Rady, wziąwszy pod uwagę wiek niektórych jej członków. Wyrazili ponadto zadowolenie z przebiegu Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie i złożyli gratulacje jego organizatorom: kard. Kevinowi Farrellowi z Watykanu oraz abp. Diarmuidowi Martinowi z Dublina.

Doradcy Papieża zapewnili też o swej pełnej solidarności z Ojcem Świętym w obliczu wydarzeń ostatnich tygodni, „świadomi – jak czytamy w deklaracji – że w aktualnej debacie Stolica Apostolska przygotowuje się do złożenia wszelkich niezbędnych wyjaśnień”.

za:https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2018-09/rada-kardynalow-deklaracja-solidarnosci.html
Post a Comment

Komentarze zamknięte.