pages bg right
Ważne dla Rodziców dzieci….!

Ważne dla Rodziców dzieci….!

.

.

.

.

.

17 sierpnia 2018

.

Pamiętaj:

„Dla triumfu zła potrzeba tylko,

żeby dobrzy ludzie nic nie robili. „

– Edmund Burke

***************

.

Niebezpieczna uchwała z Gdańska

zostanie zaskarżona

 .
.
Jerzy Kwaśniewski Ordo Iuris  (18 sierpnia 2018 06:30)
.
.
Instytut na rzecz Kultury Prawnej

 

Wojewoda Pomorski zapowiedział, że zaskarży szkodliwą uchwałę radnych z Gdańska, która otwiera drogę do wprowadzenia w szkołach ideologii gender i wulgarnej edukacji seksualnej. Analiza przygotowana przez prawników Ordo Iuris oraz udzielone przez nas wsparcie pomogły rodzicom w skutecznym nagłośnieniu tej bulwersującej sprawy. Pod przygotowaną przez nas petycją o uchylenie uchwały podpisało się już ponad 14 tysięcy osób!

<<Pobierz obrazy aby wyświetlić zawartość>>

Przypomnę, że chodzi o dokument „Model na rzecz równego traktowania”, który decyzją gdańskiego samorządu wprowadza do szkół seksedukację oraz przywileje dla środowisk LGBT w przestrzeni publicznej.

Wojewoda Pomorski zareagował na nasz apel, ale niestety nie skorzystał z najwłaściwszych instrumentów prawnych. Mając ku temu liczne podstawy, zamiast stwierdzić w trybie nadzoru nieważność niebezpiecznego dokumentu, zapowiedział złożenie skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Cieszymy się jednak, że przywołana przez wojewodę argumentacja powtarza tezy analizy ekspertów Ordo Iuris. Nie mamy żadnych wątpliwości, że „Model na rzecz równego traktowania” narusza obowiązujące przepisy i musi zostać uchylony jako przykład bezprecedensowego przekroczenia kompetencji władz samorządowych.

Za chwilę pierwszy dzwonek!

Skierowanie uchwały do sądu to krok w dobrą stronę, ale zdecydowanie za mało, by obronić dzieci przed demoralizacją i propagandą gender. Już za dwa tygodnie rozpoczyna się nowy rok szkolny, a zaskarżona uchwała do czasu wyroku sądu pozostaje w mocy.

Przyjęte w Gdańsku przepisy otworzyły furtkę organizacjom, które zarówno w szkołach, jak i w przedszkolach, będą mogły instruować najmłodszych w zakresie homoseksualizmu, transseksualizmu, homofobii, biseksualizmu itd.

Potrzebujemy pełnej mobilizacji, aby ocalić dzieci przed skutkami ideologicznych ataków: zgorszeniem i demoralizacją. Eksperci Instytutu Ordo Iuris już przygotowują opinię, którą wesprzemy skargę wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ale przede wszystkim nasi prawnicy są w pełnej gotowości, by udzielić wsparcia prawnego w postępowaniach inicjowanych przez skarżących uchwałę rodziców.

„Rodzicielskie oświadczenie wychowawcze”

Rodziców w całej Polsce gorąco zachęcamy do wydrukowania i podpisania przygotowanego przez naszych prawników „Rodzicielskiego oświadczenia wychowawczego”, które należy złożyć wychowawcy dziecka na początku roku szkolnego. Jeżeli szkoła naruszy wolę rodziców, będzie to podstawa do podjęcia skutecznych kroków prawnych. Zgodnie z Konstytucją RP, to „rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami”, a „wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania” (Art. 48 ust. 1).

Na przygotowanej przez nas stronie można pobrać oświadczenie w dwóch wersjach:

  1. dla mieszkańców Gdańska, uwzględniające wejście w życie uchwały wprowadzającej „Model na rzecz równego traktowania”,
  2. dla rodziców w całej Polsce, odnoszące się do dodatkowych zajęć prowadzonych przez organizacje zewnętrzne, dotyczących m.in. ideologii gender oraz promocji subkultur LGBT.

Pobierz oświadczenie
 

Uprzejmie zachęcam do pobrania oświadczenia i przekazania tej wiadomości wszystkim zainteresowanym rodzicom. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, by uchronić nasze dzieci przed demoralizacją!

Z poważaniem

adw. Jerzy Kwaśniewski - Prezes Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris

P.S.„Model na rzecz równego traktowania” i inne podobne uchwały to przyjęta niedawno strategia wprowadzenia polityki gender w samorządach. W ten sposób bezprawnie narzuca się jednostkom samorządowym, szkołom, służbie zdrowia, a nawet instytucjom religijnym obowiązek realizowania politycznych celów radykalnej lewicy. Ordo Iuris nie tylko uważnie monitoruje sytuację i podejmuje interwencję ilekroć tylko jest to możliwe.


Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris jest fundacją i prowadzi działalność tylko dzięki hojności swoich Darczyńców.

Wspieram działania Ordo Iuris

Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris
ul. Górnośląska 20 lok. 6, 00-484 Warszawa
(22) 404 38 50
www.ordoiuris.pl

 

Post a Comment

Komentarze zamknięte.