pages bg right
Ciekawostka:  Sting u papieża

Ciekawostka: Sting u papieża

.

.

.

.

.

.

9 sierpnia 2018

.

Sting u papieża

Gordon Matthew Sumner, lepiej znany pod swoim artystycznym imieniem Sting, spotkał się w Watykanie z papieżem Franciszkiem. Ten były ministrant i wielokrotny laureat muzycznej nagrody Grammy wraz z żoną Trudie Styler rozmawiali z papieżem przy okazji audiencji generalnej 8 sierpnia na placu św. Piotra w Watykanie.

Pope Francis greets singer Sting and his wife, Trudie Styler
ROME REPORTS IN ENGLISH

Tłumaczenie rozmowy: (Papież do żony Stinga) Niech Cię Bóg błogosławi. (Do Stinga) Dziękuję bardzo za Twoją pracę. (Po chwili) Módl się za mnie. Nie zapomnij. – (Żona ) Modlimy się cały czas. Kochamy Ciebie.

.

.  

Według informacji amerykańskiego portalu Crux, Sting wraz z małżonką zwiedzili także Muzea Watykańskie i Kaplicę Sykstyńską. Dla prezentacji multimedialnej na temat Kaplicy Sykstyńskiej, którą od marca można oglądać w Rzymie, Sting opracował i nagrał nową wersję średniowiecznego hymnu „Dies irae”. Osobiście wykonał łacińską wersję pieśni.

Sting znany jest ze swego zaangażowania ekologicznego. Wspiera m.in.sojusz przeciwników ogromnej zapory wodnej w brazylijskim Belo Monte na rzece Xingu. Czołowym przeciwnikiem tego projektu był przez lata emerytowany obecnie, pochodzący z Austrii bp Erwin Kräutler. Ten wieloletni biskup brazylijskiej Amazonii chwalił Stinga za jego zaangażowanie i podkreślił, że w zmaganiach o powstrzymanie budowy tamy wielkim wsparciem były głosy tak znanych postaci jak Sting czy reżyser James Camero

za:https://www.gosc.pl/doc/4933341.Sting-u-papieza
Post a Comment

Komentarze zamknięte.