pages bg right
Argentyna odrzuciła legalizację aborcji

Argentyna odrzuciła legalizację aborcji

.

.

.

.

.

.

9 sierpnia 2018

.

Przedstawiciele różnych religii i wyznań na wspólnej modlitwie w obronie życia w Argentynie
Przedstawiciele różnych religii i wyznań na wspólnej modlitwie w obronie życia w Argentynie  (AFP or licensors)
.
.
Po trwającej szesnaście godzin debacie argentyński Senat zagłosował przeciw projektowi ustawy legalizującemu aborcję na życzenie do 14. tygodnia ciąży. Podczas trwania debaty w wielu kościołach Argentyny sprawowano Msze w intencji życia. Modlitwa w tej intencji trwała też w narodowym sanktuarium maryjnym w Luján.

Beata Zajączkowska- Argentyna

Obrońcy życia zwyciężyli w głosowaniu z przewagą 38 do 31 głosów przy dwóch głosach wstrzymujących się. Tuż przed głosowaniem arcybiskup Buenos Aires zaapelował do senatorów, by „nie przerywali chlubnej tradycji opowiadania się za dobrem wspólnym i za kulturą życia, chroniąc najsłabszych i bezbronnych, którzy czekają na to, by móc uczestniczyć w naszej historii”. Jednocześnie kard. Mario Aurelio Poli wezwał wspólnotę chrześcijańską „do zdwojenia wysiłków na rzecz otoczenia konkretną pomocą matek w trudnej sytuacji życiowej”.

Jednym z owoców ogólnonarodowej debaty na temat życia jest wsparcie przez episkopat inicjatywy zaproponowanej przez księży pracujących w ubogich dzielnicach Buenos Aires. W wielu miastach zaczynają oni tworzyć ośrodki, które będą udzielać wsparcia kobietom w trudnych sytuacjach. Nazywać się będą „Domami macierzyńskich objęć”. W tych punktach kobiety oczekujące potomstwa otrzymają konkretne wsparcie materialne, a także pomoc psychologiczną i prawną. Projekt zakłada objęcie matek różną formą pomocy aż do momentu, kiedy ich dzieci pójdą do szkoły.

za:https://www.vaticannews.va/pl/kosciol/news/2018-08/argentyna-odrzucila-aborcje-zwyciezylo-zycie.html
Post a Comment

Komentarze zamknięte.