pages bg right
Kard. Mueller apeluje do Unii Europejskiej w sprawie Polski (video)

Kard. Mueller apeluje do Unii Europejskiej w sprawie Polski (video)

.

.

.

.

.

.

7 sierpnia 2018

.

Moim oczekiwaniem jest, aby przedstawiciele Unii Europejskiej w pełni respektowali polską demokrację i wolność. Polski naród przez setki lat za swoją wolność oddawał życie i cierpiał. Na Polskę trzeba spoglądać z perspektywy jej własnej historii i podziwiać za to, czego we własnej historii doświadczyła – powiedział Radiu Nadzieja emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerhard Ludwig Mueller.

Kard. Gerhard L. Müller: Podziwiam Powstańców Warszawskich
SPESTV RADIO NADZIEJA

.

.

– Wolność nie jest dana jako prezent, ale należy ją zdobyć, jest bowiem wartością, która domaga się ofiary. Polska na przestrzeni wieków wielokrotnie musiała o swoją wolność walczyć, była bowiem ofiarą międzynarodowej polityki –zauważył kardynał.

W tym kontekście wspomniał o Powstaniu Warszawskim. – Trzeba podziwiać wszystkich tych, którzy w czasie Powstania Warszawskiego stanęli, nie po to, aby walczyć o jakieś nierzeczywiste wartości, ale o realną wolność i o przyszłą Polskę. Polska wniosła największy wkład w walkę z narodowym socjalizmem w Europie podczas II wojny światowej – zauważył.

Dodał, że „prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy nie poszli na żaden kompromis, ale byli do końca wierni swoim ideałom i walce o zachowanie od zniszczenia godności ludzkiej. Podobnie do wielu męczenników chrześcijańskich, którzy nie poszli na kompromis, ale byli wierni aż do śmierci swoim wartościom”.

Jarosław DudałaJAROSŁAW DUDAŁA /RADIO NADZIEJA /WZASIEGU.PL

za:https://www.gosc.pl/doc/4924507.Kard-Mueller-apeluje-do-Unii-Europejskiej-w-sprawie-Polski

Post a Comment

Komentarze zamknięte.