pages bg right
Pogrzeb kard. Taurana: odważnie służył Kościołowi

Pogrzeb kard. Taurana: odważnie służył Kościołowi

.

.

.

.

.  kard. Jean-Louis Tauran

.

12  lipca 2018

.

Pogrzeb kard. Taurana: odważnie służył Kościołowi
Pogrzeb kard. Taurana: odważnie służył Kościołowi  (ANSA)
.
W Bazylice Watykańskiej w obecności Ojca Świętego odbyły się uroczystości pogrzebowe kard. Jean-Louis Taurana. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego zmarł w ubiegły czwartek. Miał 75 lat.

Krzysztof Bronk – Watykan

Za pontyfikatu Jana Pawła II był szefem papieskiej dyplomacji oraz watykańskim bibliotekarzem i archiwistą. Benedykt XVI powierzył mu trudne zadanie dialogu z religiami niechrześcijańskimi.

Mszę pogrzebową odprawił były sekretarz stanu, a aktualnie dziekan Kolegium Kardynalskiego kard. Angelo Sodano. W homilii podkreślił, że zmarły kard. Tauran odważnie służył Kościołowi Chrystusa, pomimo ciężkiego jarzma, jakim była dla niego choroba.

“ Osobiście przez wiele lat byłem świadkiem wielkiego ducha apostolskiego naszego nieodżałowanego kardynała, w naszej wspólnej i długiej służbie Stolicy Apostolskiej – mówił kard. Sodano. – Na zawsze zachowam o nim miłe wspomnienia. Była to wielka postać kapłana, biskupa, kardynała, który jak wielu innych poświęcił swe życie służbie Stolicy Apostolskiej, Kościołowi, a ostatnio dialogowi z tak wieloma ludźmi dobrej woli. ”

za:https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2018-07/pogrzeb-kardynal-tauran-sodano-papiez-watykan.html
Post a Comment

Komentarze zamknięte.