Japonia: napływ młodych migrantów katolików | Jezuici - Radom

pages bg right
Japonia: napływ młodych migrantów katolików

Japonia: napływ młodych migrantów katolików

.

.

.

.

.

2018-06-11

.

Kościół na wyspie Di Ishigaki w Japonii
Kościół na wyspie Di Ishigaki w Japonii
.
Do Japonii przybywa coraz więcej migrantów – katolików, którzy stają się dużym wyzwaniem dla tamtejszej wspólnoty Kościoła. W niektórych parfiach odprawiane są już Msze w innych językach.

Paweł Pasierbek SJ – Watykan

Kościół w Japonii staje się coraz bardziej wielonarodowy, szczególnie dzięki napływowi młodych katolików z Filipin i Wietnamu. Nie jest to łatwe doświadczenie, ale z drugiej strony wspaniałe wyzwanie dla naszego Kościoła – stwierdził pracujący tam misjonarz. O. Ignacio Martinez, Meksykańczyk dodał, że społeczeństwo japońskie się starzeje i choć z jednej strony starość niesie z sobą wielkie doświadczenie życiowe, to z drugiej napływ młodych katolików z innych krajów, o silnej, dynamicznej wierze wnosi nowego ducha, na którego trzeba się otworzyć.

Inny z pracujących tam misjonarzy, również Meksykańczyk, o. Antonio Camacho Muñoz, przyznał, że Japonia jest krajem zasadniczo zamkniętym i nieufnym wobec obcokrajowców i z tego powodu przed wspólnotą Kościoła katolickiego otwiera się wielka praca, aby zrozumieć, jak ich przyjąć. W niektórych kościołach już rozpoczęto celebracje Mszy w innych językach.

Jako inny znak otwierania się Kościoła w Japonii o. Martinez podał ostatnie dwie nominacje biskupów. Po raz pierwszy ordynariuszem Tokio został Japończyk, który wcześniej przez lata pracował jako misjonarz w Afryce, a biskupem innej japońskiej diecezji (Naha) zostal Amerykanin, pracujący od lat w Japonii.

za:https://www.vaticannews.va/pl/swiat/news/2018-06/azja-kosciol-migranci.html
Post a Comment

Komentarze zamknięte.