Hiszpania: prawie 800 tys. euro na Fundusz Nowej Ewangelizacji | Jezuici - Radom

pages bg right
Hiszpania: prawie 800 tys. euro na Fundusz Nowej Ewangelizacji

Hiszpania: prawie 800 tys. euro na Fundusz Nowej Ewangelizacji

.

.

.

.

.

2018-06-11

.

Hiszpańska misjonarka w Południowym Sudanie
Hiszpańska misjonarka w Południowym Sudanie
.
Konferencja Episkopatu Hiszpanii opublikowała listę projektów, które wesprze Fundusz Nowej Ewangelizacji. Pomoc trafi głównie do Ameryki Łacińskiej i Afryki.

Marek Raczkiewicz CSsR – Hiszpania

Najwięcej projektów pochodzi z Ameryki Południowej (46), głównie z Wenezueli, Peru i Kuby. Fundusz Nowej Ewangelizacji pomoże w budowie kościołów i klasztorów, a także w drukowaniu materiałów katechetycznych. 38 projektów pochodzi z Afryki, najwięcej z Demokratycznej Republiki Konga. Fundusz wesprze m.in. formację kapłanów oraz sióstr zakonnych. Trzecie miejsce na liście potrzeb zajmuje Azja, która otrzyma pomoc na realizację 17 projektów, najwięcej w Indiach. Na liście Funduszu znalazło się także 5 projektów z Europy, a konkretnie z Ukrainy, Rumunii i Rosji. Na realizację wszystkich projektów Fundusz Nowej Ewangelizacji przeznaczył w tym roku ponad 770 tys. euro. Kwota ta pochodzi m.in. z diecezji, zgromadzeń zakonnych, firm oraz od osób prywatnych.

Fundusz Nowej Ewangelizacji Episkopatu Hiszpanii powstał w 1997 roku. Do chwili obecnej zrealizował ponad 3500 projektów duszpasterskich na kwotę 33 mln euro.

za:https://www.vaticannews.va/pl/kosciol/news/2018-06/hiszpania-fundusz-nowej-ewangelizacji.html
Post a Comment

Komentarze zamknięte.