pages bg right
Emerytury dla matek z czwórką dzieci

Emerytury dla matek z czwórką dzieci

.

.

.

.

.

2018-06-11/PAP

.

Od 1 stycznia 2019 r. będą obowiązywały przepisy ws. przyznania minimalnej emerytury dla matek, które urodziły i wychowały przynajmniej czwórkę dzieci – zapowiedziała w poniedziałek wicepremier, szefowa Komitetu Społecznego Rady Ministrów Beata Szydło.

Wicepremier była pytana w Polsat News, kiedy w życie mogą wejść przepisy ws. tzw. matczynej emerytury.

„Od 1 stycznia 2019 roku. (…) My dotrzymujemy słowa. Wywiązywałam się zawsze ze swoich zobowiązań. W tej chwili jest przygotowywany projekt ustawy. Jesienią trafi do parlamentu po przyjęciu przez rząd. To jest wystarczający czas, żeby można było te zasady wprowadzić” – odpowiedziała Szydło.

Szydło podkreśliła, że „na pewno system emerytalny musi być zmieniony”. „Na pewno musimy nad tym pracować i te prace już się toczą. Pytanie, co zrobić, żeby wspomóc emerytów. Emerytura dla mam, które urodziły i wychowały kilkoro dzieci, jest na pewno pewną formą pomocy, ale myślę, że to jeszcze nie wszystko” – mówiła wicepremier.

Od 1 marca najniższa emerytura wynosi 1029,80 zł.

O minimalnej emeryturze dla kobiet z czwórką dzieci mówił w ubiegłym tygodniu w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział, że tzw. matczyna emerytura zostanie wdrożona od nowego roku. Pomysł jej wprowadzenia premier zaprezentował podczas kwietniowej konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy. „Przecież każdy się zgodzi, że nikt nie robi więcej dla przyszłości Polski, również dla przyszłości systemu emerytalnego niż te panie, które wychowują czwórkę lub więcej dzieci w rodzinach wielodzietnych” – argumentował wówczas Morawiecki.

za: https://www.gosc.pl/doc/4806633.Emerytury-dla-matek-z-czworka-dzieci
Post a Comment

Komentarze zamknięte.