pages bg right
Włochy odmówiły przyjęcia statku z 629 imigrantami na pokładzie

Włochy odmówiły przyjęcia statku z 629 imigrantami na pokładzie

.

.

.

.

.

2018-06-09

.

Wicepremier i minister spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salvini ogłosił w niedzielę, że jego rząd „zaczyna mówić +nie+ przemytowi” migrantów. W wydanym oświadczeniu uzasadnił swą decyzję o odmowie przyjęcia statku organizacji pozarządowej z 629 migrantami.

Salvini w pilnym liście poprosił władze Malty o przyjęcie w swoim porcie statku „Aquarius” organizacji SOS Mediterranee z personelem Lekarzy bez Granic. Na jego pokładzie są migranci uratowani w ostatnich godzinach w czasie 6 operacji na Morzu Śródziemnym. Wśród rozbitków jest 123 nieletnich, 11 dzieci i 7 kobiet w ciąży.

Decyzja podjęta przez szefa MSW, lidera prawicowej Ligi jest bezprecedensowa – podkreślają włoskie media.

Salvini zamieścił wieczorem na Twitterze następujące oświadczenie: „Na Morzu Śródziemnym są statki pod banderą Holandii, Hiszpanii, Gibraltaru i Wielkiej Brytanii, są niemieckie i hiszpańskie organizacje pozarządowe, jest Malta, która nikogo nie przyjmuje, jest Francja, która odpycha na granicy, jest Hiszpania, która bronią strzeże swej granicy, słowem – jest cała Europa, która zajmuje się swoimi sprawami”.

„Od dzisiaj także Włochy zaczynają mówić +nie+ przemytowi istot ludzkich, +nie+ biznesowi nielegalnej imigracji” – napisał minister spraw wewnętrznych.

Dodał: „Moim celem jest zagwarantowanie spokojnego życia młodzieży w Afryce i naszym dzieciom we Włoszech”.

Rząd Malty, cytowany przez włoskie media, oświadczył, że „nie ma kompetencji” w przypadku statku „Aquarius”.

za:https://www.gosc.pl/doc/4802879.Wlochy-odmowily-przyjecia-statku-z-629-imigrantami-na-pokladzie
Post a Comment

Komentarze zamknięte.