pages bg right
Kraków: odpust św. Stanisława

Kraków: odpust św. Stanisława

.

.

.

.

.

.

Kraków: odpust św. Stanisława
W Krakowie odbyły się uroczystości odpustowe ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Przeżywane były w duchu dziękczynienia za 100-lecie odzyskania niepodległości oraz za beatyfikację krakowskiej pielęgniarki i współpracownicy Karola Wojtyły – Hanny Chrzanowskiej.

Rafał Łączny KAI – Warszawa

13 maja 2018

Zgodnie z tradycją, sięgającą średniowiecza, uroczystości rozpoczęły się od procesji z Wawelu na Skałkę. Tam, w miejscu męczeńskiej śmierci św. Stanisława, liturgii przewodniczył kard. Giuseppe Versaldi, prefekt Kongregacji Edukacji Katolickiej.

W homilii abp Stanisław Gądecki, przewodniczący episkopatu Polski omówił, w świetle katolickiej nauki społecznej, osiem głównych zasad, które rządzą demokracją.

“ Prawdziwa demokracja domaga się przyjęcia z przekonaniem wartości inspirujących procedury demokratyczne, godności każdej osoby ludzkiej, poszanowania praw człowieka, uznania dobra wspólnego za cel i kryterium porządkujące życie polityczne – mówił metropolita poznański. – Jeśli nie ma generalnej jednomyślności co do tych wartości, zatraca się znaczenie demokracji, a jej stabilność staje pod znakiem zapytania ”

Abp Gądecki zachęcił też do dziękczynienia za odzyskanie niepodległości i do modlitwy za Ojczyznę, aby była narzędziem czci i chwały Boga.

 

za:https://www.vaticannews.va/pl/kosciol/news/2018-05/krakow-skalka-odpust-biskup-stanislawa-patron-polski.html
Post a Comment

Komentarze zamknięte.