pages bg right
17 – Adwent 2017- do 6 Niedzieli Zwykłej (11.02.2018)

17 – Adwent 2017- do 6 Niedzieli Zwykłej (11.02.2018)

.

.

.

.

.

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

.

11 LUTEGO 2018

 • Tydzień temu, w pierwszą niedzielę miesiąca na cele remontowe zebraliśmy 3298 zł.
 • Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu. W naszym kościele do sakramentu namaszczenia chorych będziemy mogli przystąpić w czasie rekolekcji wielkopostnych.
 • Dzisiaj także, w ostatnich dniach karnawału, Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.
 • W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 9.00 i 17.00. Podczas wszystkich Mszy św., na znak pokuty, posypiemy głowy popiołem.
 • Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.
 • Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek około godz. 17.30, a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.30.
 • W zakrystii, jak co tydzień, czekają na chętnych bieżące numery tygodników Idziemy i Gość Niedzielny. Do Gościa dołączona jest płyta do rozliczenia podatku za 2017 rok.
 • Mimo niezależnego od nas opóźnienia zachęcamy do kupienia RYCERSKIEGO KALENDARZA PATRIOTYCZNEGO 1918-2018 NIEPODLEGŁOŚĆ. Każdy wpis historyczny ma przynajmniej jeden przypis rozszerzający informacje w nim zawarty o filmy lub teksty na stronie internetowej Rycerzy Zakonu Jana Pawła II. Cena 20 zł.

.

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

.

4 LUTEGO 2018

.

 • W przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Informujemy, że Msza św. z sakramentem Namaszczenia Chorych będzie w czasie rekolekcji wielkopostnych.

 • W zakrystii, jak co tydzień, czekają na chętnych bieżące
  numery tygodników Idziemy i Gość Niedzielny.

 • Wspomnienia świętych:

  5 II, w poniedziałek – św. Agaty (ok. 235-251), dziewicy i męczennicy z Katanii na Sycylii, patronki kobiet karmiących i w chorobach piersi.

  6 II, we wtorek – św. Pawła Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwszych męczenników na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowanych w Nagasaki w Japonii.

  10 II, w sobotę – św. Scholastyki (zm. 547 r.), rodzonej siostry i naśladowczym św. Benedykta, założycielki żeńskich klasztorów benedyktyńskich.

.

CZWARTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

28  STYCZNIA  2018

 • Dziś zbieramy do puszek ofiary na rzecz środków społecznego przekazu.

 • Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą.

 • W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej o godz. 8.00 będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

 • W pierwszy piątek miesiąca, po Mszy o godz. 8.00 odprawimy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 • Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 6.30, 7.00, 8.00, i 17.00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan.

 • Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła. Głównie uroczystości odbędą się o godz. 10.00 w kościele Księży Filipinów.

 • W pierwszą sobotę miesiąca, podczas nabożeństwa po Mszy św. o godz. 8.00, gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi. W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.

 • W tym tygodniu patronuje nam:

31 stycznia – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich.

.

3 Niedziela Zwykła

21 stycznia 2017 roku

.

 • W Kościołach chrześcijańskich trwa coroczny Tydzień Ekumeniczny – czyli wspólna modlitwa o naszą jedność, z Chrystusem i braćmi.

 • Dziś przypada Dzień Babci, natomiast jutro Dzień Dziadka. Zachęcamy do gorącej modlitwy w intencji Babć i Dziadków, dziękując za ich troskę, szczególnie za przekazywanie wiary młodemu pokoleniu.

 • W tym tygodniu w środę – wspomnienie św. Franciszka Salezego, w czwartek Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła a w czwartek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

 • We wtorek przypada już 5 rocznica śmierci Józefa kard. Glempa.

 • W uroczystość Trzech Króli na misje ofiarowaliśmy 2625 zł. Dziękujemy za okazaną ofiarność i ducha misyjnego.

 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – tradycyjnie do nabycia w zakrystii tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.

 • Jako synowie św. Ignacego, zachęcamy także do wizyty w kinie, gdzie zobaczyć możemy film „Ignacy Loyola” ukazujący przełomowe momenty życia tytułowego bohatera. To trzymająca w napięciu filmowa opowiść o nadzwyczajnej przemianie wewnętrznej człowieka. W kinach coraz częściej pojawiają się filmy religijne. Nasza wizyta w kinie, to także forma wspierania tych ewngelizacyjnych dzieł, zachęcająca do częstszego sięgania po taki repertuar zarządzców kin.

.

.

 
2  NIEDZIELA  ZWYKŁA

14  STYCZNIA  2018

.

Drodzy Diecezjanie

W piątek, 19 stycznia br., przypada dzień imienin naszego Pasterza, Księdza Biskupa Henryka Tomasika. Z tej racji zapraszamy Kapłanów, Osoby Życia Konsekrowanego i Wiernych Świeckich na Mszę Świętą w intencji Dostojnego Solenizanta do Katedry na godz. 18.00. Pamiętajmy także o modlitwie za Księdza Biskupa w naszych parafiach.

Bp Adam Odzimek

Bp Piotr Turzyński

 • W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy;

  -W środę 17 stycznia Świętego Antoniego opata.
  -W czwartek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan.
  -W piątek 19 stycznia wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara. W tym dniu Pasterz Kościoła radomskiego Ks. Bp Henryk Tomasik obchodzi swoje Imieniny. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o Ks. Biskupie w naszych modlitwach.

 • W naszej parafii – św. Jana Chrzciciela – zakończono tegoroczną wizytę duszpasterską. Duszpasterze na czele z Proboszczem – Ks. Mirosławem Nowakiem – dziękują wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich mieszkań na spotkanie z Chrystusem w osobie kapłana.

 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii tradycyjnie do nabycia tygodnik „Idziemy” oraz „Gość Niedzielny”.

.

 .

Święto Chrztu Pańskiego

8 stycznia 2018 roku

.

chrzest Jezusa

 • Świętem Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia. Od jutra wracamy do pierwszego tygodnia „okresu zwykłego” czyli „w ciągu roku”.

 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz zaglądania na naszą stronę – radom.jezuici.pl. Tam znajdziemy program wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. Program wizyt także do wglądu w gablotce.

 • Dziękujemy za świadectwo wiary okazane wczoraj poprzez udział w radomskim Orszaku Trzech Króli.

.

.

6 stycznia

Uroczystość Objawienia Pańskiego

.

DSCI1146.

.

 • Dziś – 6 stycznia – przeżywamy jedno z najstarszych świąt kościelnych – Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwane uroczystością Trzech Króli. Msze św. według porządku kościelnego. Ofiary zebrane dzisiaj przeznaczone są na misje. Dziś barwne korowody Trzech Króli przejdą ulicami kilkuset polskich miast. Zachęcamy do udziału w tegorocznym Orszaku w Radomiu, który wyruszy z Rynku Starego Miasta w południe. Na pewno warto. Orszak Trzech Króli to największe uliczne jasełka na świecie, nawiązujące tak do chrześcijańskiej tradycji, jak i polskiej obrzędowości, na którą składa się m.in. wspólne kolędowanie oraz wystawianie scen związanych z Bożym Narodzeniem.
 • Poświęconą kredą kreślimy dziś na drzwiach naszych domów i mieszkań – zgodnie z pradawnym polskim zwyczajem – pierwsze litery imion Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak teraz my chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec ludzi, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Nie rezygnujmy więc w sposób beztroski z tego pięknego polskiego zwyczaju związanego z uroczystością Trzech Króli.
 • Jutro – 7 stycznia – Niedziela Chrztu Pańskiego. Kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

.

.

Świętej Rodziny Jezusa,Maryi i Józefa

31 grudnia 2017 

św. Rodzina

.

Drodzy Diecezjanie

W życiu naszych rodzin, wspólnot i instytucji przeżywamy z radością różne jubileusze i rocznice. Nasza Diecezja Radomska istniejąca już 25 lat chce z wdzięcznością zauważyć i świętować srebrny jubileusz biskupstwa swojego Pasterza, Księdza Biskupa Henryka Tomasika.

Jubilat przyjął święcenia biskupie z rąk św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra w Watykanie w dniu 6 stycznia 1993 roku. Sakrę biskupią przyjęło w tym dniu dziesięciu innych biskupów z różnych krajów świata. Wydarzenie to dawało radość odczucia powszechności Kościoła Chrystusowego. Jan Paweł II posyłał nowo wyświęconych biskupów do posługi w Kościele słowami: „Jak Mędrcy ze Wschodu stańcie się Sługami Bożej Epifanii”.

Ksiądz Biskup Henryk Tomasik przyjął jako myśl przewodnią swojej posługi w Kościele słowa z Modlitwy Pańskiej „Adveniat Regnum Tuum” („Przyjdź Królestwo Twoje”). Najpierw Biskup Henryk ofiarnie służył w Diecezji Siedleckiej, natomiast dnia 16 października 2009 r. Ojciec Święty Benedykt XVI mianował Księdza Biskupa Biskupem Diecezjalnym Radomskim. Ingres do katedry radomskiej naszego nowego Pasterza miał miejsce 14 listopada 2009 roku.

Zapraszamy serdecznie wszystkich tworzących nasz Kościół Radomski do wspólnej modlitwy dziękczynnej. Zgromadźmy się przy naszym Biskupie w katedrze radomskiej w Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2018 roku, o godz. 18.00.

Biskup Adam Odzimek

Biskup Piotr Turzyński

 • Trwa oktawa Bożego Narodzenia. Dziś Niedziela Świętej Rodziny.

 • Jutro – w poniedziałek -1 dzień Nowego Roku: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Kościół w tym dniu obchodzi także Światowy Dzień Pokoju. Jest to tzw. „święto nakazane” a więc obowiązuje uczestnictwo we Mszy św. Porządek Mszy jak w każdą niedzielę. Pierwszego stycznia można zyskać także odpust zupełny za odmówienie (lub śpiew) w kościele hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, w celu uproszenia błogosławieństwa Bożego na cały rok.

 • W środę – 3 stycznia – Uroczystość Najświętszego Imienia Jezus – Tytularne Święto Towarzystwa Jezusowego czyli Jezuitów.

 • W sobotę – 6 stycznia – Uroczystośc Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Porządek Mszy niedzielny. Poświęcenie kredy i kadzidła na kazdej Mszy świętej.

 • Już po raz siódmy ulicami Radomia przejdzie Orszak Trzech Króli. Chcemy wraz z trzema Królami pokłonić się nowo narodzonemu Jezusowi Chrystusowi. Zapraszamy do udziału całe rodziny. Zachęcamy szczególnie dzieci do przebierania się w barwne stroje pasterzy czy kolędników. Rozpoczęcie orszaku w Rynku o godzinie 12.00, zakończenie przy szopce przed urzędem Miasta.

 • W najbliższą niedzielę – Święto Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Narodzenia Pańskiego. O godzinie 12 nabożeństwo z wyjaśnieniem intencji Apostolstwa Moditwy a po nim Msza w intencji tej Wspólnoty.

 • W sobotę wypada 35 rocznica śmierci o. Ryszarda Więcławskiego – który zmarł nagle przedwcześnie pracując w Radomiu, oraz 25 rocznica śmierci o. Tadeusza Andersohna – tak bliskiego członkom Apostolstwa Modlitwy. Obu zmarłych polecamy Waszej modlitwie.

 • 4, 5 i 6 stycznia to pierwszy czwartek , piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek i piątek po Mszy o godz. 8 jak zawsze – nabożeństwo związane z tymi dniami.

 • Plan wizyty duszpasterskiej w naszej parafii – św. Jana Chrzciciela – umieszczony jest w gablotkach i na naszej stronie internetowej.

 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii tradycyjnie do nabycia tygodnik „Idziemy” oraz „Gość Niedzielny”.

   

.

.

CZWARTA   NIEDZIELA   ADWENTU

24  GRUDNIA  2017

PIC01157.JPG

 • W dniu dzisiejszym Msze Święte będą odprawiane o 7.00, 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

 • Jak co roku, 24 grudnia, o godz. 23.15, zapraszamy na koncert kolędowy w wykonaniu zespołu Gaudeamus.

 • Msza św. Pasterka będzie odprawiona o północy. Ofiary na tacę są przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.

 • W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.

 • Jutro, w uroczystość Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, poza tym porządek Mszy św. świąteczny.

 • W święto św. Szczepana, 26 grudnia Msze Święte odprawiamy według porządku świątecznego. Taca będzie przeznaczona na potrzeby uczelni katolickich.

 • W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie i wraz z dziećmi przyjęli błogosławieństwo po każdej Mszy Świętej.

 • Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas nabożeństwa o godz. 16.30 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku.

 • W najbliższym, świątecznym czasie trochę wolnych intencji, zachęcamy do wykorzystania tej okazji.

 • W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki. Są też świąteczne numery tygodników Idziemy i Gość Niedzielny.

 • W tym tygodniu patronują nam:

  • 26 XII – św. Szczepan, diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański.

  • 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie.

  • 28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.

.

.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

17 GRUDNIA 2017

adwent2014-3

.

 • Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powiadam: radujcie się! Pan jest blisko.” Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic.

 • Zachęcamy do uczestniczenia we Mszy Świętej roratniej, do soboty o godz. 6.30.

 • Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane o 7.00, 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

 • Jak co roku, 24 grudnia, o godz. 23.15 zapraszamy na koncert kolędowy w wykonaniu zespołu Gaudeamus.

 • Zachęcamy, aby przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Spowiedzi będziemy słuchać w poniedziałek, wtorek i w środę od 6.30 do 12.00 i od 15.00 do 17.30; w czwartek, w piątek i w sobotę od 6.30 do 17.30. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu, na przyszłą niedzielę.

 • W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.

 • Na Mszę Świętą – Pasterkę – zapraszamy o północy.

 • W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki. Są też bieżące numery tygodników Idziemy i Gość Niedzielny.

.

.

DRUGA  NIEDZIELA  ADWENTU

10 GRUDNIA 2017

.Adwent 1

.

 • W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle skłania do przemiany życia.

 • Jeszcze raz dziękujemy za ofiary złożone na tacę w pierwszą niedzielę miesiąca. Zebraliśmy 3166 zł.

 • Adwentowa Msza Święta roratnia rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 6.30.

 • Dzisiaj możemy złożyć do puszki ofiarę przeznaczoną na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Pamiętajmy w modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia. Myślimy szczególnie o naszych współbraciach, jezuitach pracujących na tamtych terenach.

 • W dniu 13 grudnia br. mija już 36. rocznica tragicznych wydarzeń Stanu Wojennego. Tego dnia w kościele Garnizonowym w Radomiu, o godz. 12.00, będzie sprawowana Msza św. w intencji ofiar tego wydarzenia. W tym dniu zachęcamy do modlitwy o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

 • Jak zwykle, w zakrystii czekają bieżące numery tygodników Idziemy i Gość Niedzielny.

 • Wspomnienia świętych w najbliższym tygodniu:

  13 XII, w środę, św. Łucji (III/IV w.), dziewicy i męczennicy z Syrakuz na Sycylii, patronki ociemniałych.

  14 XII, w czwartek, św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpańskiego karmelity, reformatora zakonu i mistyka ogłoszonego Doktorem Kościoła.

.

PIERWSZA  NIEDZIELA  ADWENTU

3 GRUDNIA 2017

Adwent 12

.

 • Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie pamiętamy o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

 • Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod hasłem: „Duch, który umacnia miłość…”. Będzie to kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.

 • Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 6.30 niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania.Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną.

 • Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w pierwszą niedzielę miesiąca. Remont organów został zakończony. Do spłacenia pozostaje jeszcze 40.000 zł. Liczymy na ofiarność i dziękujemy za ofiary.

 • Jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy.

 • 7 grudnia, w pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy o godz. 8.00 będzie nabożeństwo z modlitwą o powołania. Jest to dzień wspomnienia św. Ambrożego, biskupa Mediolanu i jednego z czterech wielkich doktorów Kościoła zachodniego, patrona pszczelarzy.

 • W piątek, 8 grudnia, czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 6.30, 7.00, 17.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej.

 • W przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 • W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki. Są też, jak co roku, świece CaritasWigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 • Nie zapomnijmy o bieżących numerach tygodników Idziemy i Gość Niedzielny.

Post a Comment

Komentarze zamknięte.