pages bg right
15 – rok A – od 11 do 26 niedzieli zwykłej

15 – rok A – od 11 do 26 niedzieli zwykłej

.

.

.

.

.

.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

1 PAŹDZIERNIKA 2017

 • ·Dziękujemy za złożone na tacę ofiary z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Prace zostały zakończone. Przed nami spłata kosztów remontu szafy organowej i balustrady chóru.
 • ·Od dziś, o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Maryi, Matki Bożej prośmy o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. W październiku różaniec odmawiamy po Mszy o godz. 7.30 oraz o godz. 18.00.
 • ·Dziś, o godz. 12.00 będzie odprawione nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wyjaśnieniem intencji Apostolstwa Modlitwy na październik.
 • ·W pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo powołaniowe.
 • ·W pierwszy piątek miesiąca, po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • ·W pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Jest to dzień modlitwy różańcowej na granicach Polski. Nie wszyscy możemy się tam udać. Dlatego włączymy się w tę modlitwę odmawiając różaniec w naszym kościele: pierwsza część różańca około 7.30, druga część po Mszy o godz. 8.00, trzecia część o godz. 14.00, czwarta część o godz. 18.00.
 • ·Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Za tydzień odbędzie się zbiórka pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18 rok życia.
 • ·Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można kupić tygodniki Idziemy i Gość Niedzielny.
 • W tym tygodniu patronują nam:

2 października, w poniedziałek, wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;

3 października, we wtorek, w zakonie jezuitów wspomnienie św. Franciszka Borgiasza prezbitera;

4 października, w środę, wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;

5 października, w czwartek, wspomnienie św. Faustyny dziewicy;

7 października, w sobotę, wspomnienie NMP Różańcowej.

.

.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

24 WRZEŚNIA 2017

 • W minionym tygodniu zakończyły się prace przy szafie organowej i balustradzie chóru. Był to ostatni etap renowacji organów. Kosztorys prac zatwierdzony przez konserwatora zabytków wynosi 130 tysięcy złotych. Zapłaciliśmy 30 tysięcy złotych. Wojewódzki Urząd Konserwatora Zabytków przyznał dotację wysokości 30 tysięcy złotych. Pozostaje do zapłacenia 70 tysięcy złotych. Dziękujemy za ofiarność i prosimy dalej o ofiary na pokrycie kosztów remontu.

 • Za tydzień, w niedzielę, 1 października, o godz. 18.00 rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe.

 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodników Idziemy i Gość Niedzielny, które możemy kupić w zakrystii.

 • Święci w nadchodzącym tygodniu:

  25 września, w poniedziałek, bł. Władysława z Gielniowa prezbitera;

  27 września, w środę, św. Wincentego a Paulo prezbitera;

  28 września, w czwartek, św. Wacława męczennika;

  29 września, w piątek, święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

  30 września, w sobotę, św. Hieronima prezbitera.

.

.

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

17 WRZEŚNIA 2017

.

 • W dniu dzisiejszym obchodzimy 78 rocznicę sowieckiej napaści na Polskę. Polecamy Bożemu Miłosierdziu tych, którzy oddali życie rozstrzelani w Katyniu, na zesłaniu, łagrach i więzieniach.

 • Dziś Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Stolica Apostolska zauważa, że „Potęga środków przekazu jest tak wielka, że wpływają one nie tylko na to, jak ludzie myślą, ale także, o czym myślą. (…) Odrzucenie korzyści, jakie mogą dać ewangelizacji media, byłoby niewiernością wobec Chrystusa.”

 • W piątek, 22 września od 18.30 i w sobotę, 23 września br., w naszym kościele odbędzie się Jerycho Różańcowe. Szczegółowy program znajdziemy w gablocie. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

 • W zakrystii, jak zwykle, czekają tygodniki Idziemy i Gość Niedzielny.

 • Święta i wspomnienia:

  18 września, w poniedziałek, Święto Św. Stanisława Kostki, Patrona Młodzieży, jezuickiego nowicjusza z XVI wieku;

  20 września, w środę, św. męczenników z Korei Andrzeja Kim Taegon prezbitera, Pawła ChongHasang i Towarzyszy;

  21 września, w czwartek, Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty;

  23 września, w sobotę, św. Pio z Pietrelciny prezbitera, stygmatyka i mistyka z zakonu kapucynów.

.

Jerycho Różańcowe

Radom, Kościół Św. Trójcy

.

Piątek, 22. 09.2017.

18.30 – Msza św. na rozpoczęcie; Różaniec, część I

21.00 – Apel Jasnogórski

.

Sobota, 23.09.2017.

6.30 – Msza św.

7.00 – Msza św.

8.00 – Msza św.; Różaniec, część II

12.00 – Anioł Pański; Różaniec, część III

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

17.30 – Różaniec, część IV; Zakończenie Jerycha

.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

10 WRZEŚNIA 2017

Droga Młodzieży

Spotkanie młodzieży z naszej diecezji na radomskim deptaku stało się już tradycją.

Zapraszam wszystkich młodych oraz ich duszpasterzy i katechetów na kolejny Apel Młodych, który odbędzie się w centrum Radomia, przed Urzędem Miasta, 16 września o godzinie 18.00.

Apel Młodych poprzedzać będą „Targi Młodych”, które będą miały miejsce na Placu Corazziego (Plac przed Urzędem Miejskim). O godz. 16.45. zapraszam na koncert Siewców Lednicy.

Mam nadzieję, że spotkanie będzie wielkim świętem młodzieży oraz czasem wspólnej modlitwy i refleksji.

Biskup Henryk

Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa

Od 23 września 2017 roku w Diecezji Radomskiej podejmujemy trud pogłębionej formy przygotowania narzeczonych do Sakramentu Małżeństwa. Program przygotowania „Droga do szczęśliwego małżeństwa” obejmuje 10 spotkań z narzeczonymi.

W ramach (…) spotkań z narzeczonymi jest zaplanowana przede wszystkim wspólna modlitwa o pogłębienie wiary, modlitwa narzeczonych za siebie nawzajem, modlitwa o dobrego męża i dobrą żonę. Pogłębiona katecheza o sakramentach, rodzinie chrześcijańskiej, etyce małżeńskiej oraz o Sakramencie Małżeństwa pomoże w bardziej świadomym i owocnym zawarciu tego Sakramentu. Spotkanie z doświadczonymi małżeństwami, z lekarzem i psychologiem pomoże w kształtowaniu dojrzałej relacji międzyosobowej i wzajemnej odpowiedzialności” (Bp Henryk Tomasik, List pasterski o przygotowaniu do Sakramentu Małżeństwa, 10).

Spotkania z narzeczonymi będą miały miejsce w każdym dekanacie, w wyznaczonej parafii. Narzeczeni, w trosce o przyszłość własnego małżeństwa, włączają się w katechezy przedmałżeńskie i uczestniczą w spotkaniach w parafialnej poradni rodzinnej. Cykl spotkań zakończy się dniem skupienia w najbliższym Sanktuarium Matki Bożej. Zachęcam, aby w katechizacji przedmałżeńskiej uczestniczyli oboje narzeczeni celem wymiany poglądów i wspólnej refleksji dotyczącej ich przyszłego życia.

Zachęcam narzeczonych, aby wcześniej rozpoczęli przygotowanie bezpośrednie do małżeństwa, tj. przynajmniej 6 miesięcy przed ślubem, kiedy już zgłoszony został w parafii zamiar zawarcia małżeństwa. Ten czas ma pomóc w spokojnym przygotowaniu do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Proszę wszystkich o modlitwę w intencji narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa. Narzeczonych, ponadto, zachęcam do pogłębionej refleksji dotyczącej przyszłego małżeństwa i rodziny.

Życzę wszystkim szczęśliwego małżeństwa i życia w prawdziwej, katolickiej rodzinie.

+ Henryk Tomasik Biskup radomski

.

 • Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w pierwszą niedzielę miesiąca. Na remonty w naszym kościele zebraliśmy 2839 zł.
 • Odpowiadając na apel Cana rzecz ofiar sierpniowej wichury na Pomorzu zebraliśmy 1769 zł.
 • W zakrystii czekają bieżące numery tygodników Idziemy i Gość Niedzielny.
 • Święta i wspomnienia:

– 12 września, we wtorek, wspomnienie Imienia Maryi, pamiątka zwycięstwa pod Wiedniem w 1683 roku;

– 13 września, w środę, wspomnienie św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła;

– 14 września, w czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, po którym nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei;

– 15 września, w piątek, wspomnienie NMP Bolesnej;

– 16 września, w sobotę, wspomnienie świętych Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, męczenników.

.

.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

3 WRZEŚNIA 2017

 • Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w pierwszą niedzielę miesiąca. Dziękujemy za ofiarność i prosimy dalej o wsparcie, byśmy spłacili wydatki związane z ostatnim etapem remontu organów.

 • O godz. 12`00 zostanie odprawione nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa z wyjaśnieniem intencji Apostolstwa Modlitwy na wrzesień. Potem o 12`30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Apostolstwa Modlitwy.

 • W pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy św. o godz. 8`00 odprawimy nabożeństwo z modlitwą o powołania do służby Bożej.

 • W piątek, 8 września obchodzimy Święto Narodzenia NMP. W tym dniu Ksiądz Biskup udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wierni korzystający z dyspensy powinni pomodlić się w intencjach Ojca Świętego oraz spełnić uczynki miłosierdzia chrześcijańskiego.

 • W sobotę, 9 września, w zakonie jezuitów wspominamy św. Piotra Klawera prezbitera.

.

.

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

27 SIERPNIA 2017

 • Pierwszy piątek miesiąca przypada 1 września. Będzie to 78 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po wojnie w więzieniach. W tym dniu będziemy prosili Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna. Po Mszy św. o godz. 800 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 • Od początku września w naszym kościele będziemy spowiadać od poniedziałku do soboty w godz. 630 -1200 i 1500 -1830.

 • W pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 800 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

 • W zakrystii czekają na nas tygodniki katolickie „Idziemy” i „Gość Niedzielny” z filmem „Misja”.

 • Wychodząc z kościoła możemy złożyć do puszek ofiary na pomoc Caritas dla ofiar klęsk żywiołowych, które miały miejsce niedawno w naszym kraju. Bóg zapłać.

 • Wspomnienia:

  28 VIII – św. Augustyna, syna św. Moniki, który po nawróceniu

  został biskupem w uznaniu dla jego ciągle aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła.

  29 VIII – męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, został zabity.

  1 IX – bł. Bronisławy dziewicy, norbertanki pochodzącej z polskiego rodu Odrowążów.

.

.

20 NIEDZIELA ZWYKŁA

20 SIERPNIA 2017

.

.

Czcigodni Księża

Drogie Osoby Życia Konsekrowanego

Drodzy Bracia i Siostry

W dniu 8 września 1946 roku, na Jasnej Górze, Episkopat Polski pod przewodnictwem Prymasa Polski kardynała Augusta Hlonda, w obecności około miliona pielgrzymów, zawierzył Polskę Niepokalanemu Sercu Maryi. Akt ten nawiązywał do ofiarowania świata Niepokalanemu Sercu Maryi, dokonanego przez Piusa XII w 1942 roku, którego inspiracją były objawienia fatimskie.

W roku, w którym przeżywamy setną rocznicę objawień fatimskich, Episkopat Polski dokonał w dniu 6 czerwca 2017 roku, w Sanktuarium Fatimskim na Krzeptówkach, Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. „Następnie zostanie on ponowiony w każdej diecezji, parafii i rodzinie w święto Narodzenia Matki Bożej, 8 września 2017 roku” – czytaliśmy w dniu 21 maja 2017 roku, w Liście Episkopatu Polski z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich. Z dniem 8 września związane jest jeszcze jedno wydarzenie: W dniu 8 września 2017 roku minie 300 lat od koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Zachęcam Was, Drodzy Bracia i Siostry do aktywnego uczestnictwa w Akcie Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi oraz duchowego przygotowania naszych parafii oraz wspólnot duszpasterskich do tego Aktu przez udział w Nowennie.

† Henryk Tomasik Biskup Radomski

.

Czcigodni Księża

Drodzy Diecezjanie

Z wielu stron Polski płynie pomoc dla poszkodowanych w wyniku zniszczeń spowodowanych przez burze i nawałnice w kilku województwach naszej ojczyzny. Włączając się w dzieło pomocy należy we wszystkich kościołach naszej diecezji przeprowadzić zbiórkę do puszek w niedzielę 27 sierpnia 2017 r.

Biskup Henryk Tomasik

.

.

 • W sobotę, 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.
 • W zakrystii możemy kupić bieżące numery tygodników Gość Niedzielny i Idziemy.
 • W tym tygodniu wspominamy:
  • 21 VIII, w poniedziałek, św. Piusa X, papieża, który odrodził życie eucharystyczne;
  • 22 VIII, we wtorek, NMP Królowej. Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.
  • 24 VIII, w czwartek, święto św. Bartłomieja Apostoła. Zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

.

.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

13 SIERPNIA 2017

.

Czcigodni Księża

Drogie Osoby Życia Konsekrowanego

Drodzy Siostry i Bracia

W dniu 21 sierpnia 1977 roku Ksiądz Kardynał Karol Wojtyła, Metropolita Krakowski, dokonał uroczystej koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Serdecznie zapraszam na nasze dziękczynienie wspominając czterdziestą rocznicę tego wydarzenia. W uroczystość Wniebowzięcia NMP, w dniu 15 sierpnia, o godzinie 12.00, podczas uroczystej Eucharystii będziemy dziękowali Panu Bogu za obecność Matki Bożej w historii zbawienia, w życiu Kościoła, naszej Ojczyzny i każdego z nas oraz za koronację obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Serdecznie zapraszam.

† Henryk Tomasik

Biskup Radomski

 • We wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obchód uroczystości rozpoczniemy w poniedziałek, wieczorną Mszą Świętą wigilijną o godz. 18.30. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione podczas świątecznych Mszy Świętych. Dziękujemy za dar pierwszych zbiorów w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej, Królowej Polski, nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste.

 • Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w pierwszą niedzielę miesiąca. Na cele remontowe zebraliśmy 2975 zł.

 • Wychodząc z kościoła możemy złożyć do puszki ofiarę na KUL i uczelnie katolickie.

 • W zakrystii czekają na nas nowe numery tygodników Gość Niedzielny i Idziemy.

 • Wspomnienia świętych:

  14 VIII – św. Maksymiliana Marii Kolbego franciszkańskiego kapłana i męczennika obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia; jest to jeden z najbardziej znanych świętych na świecie; beatyfikowany jako wyznawca, a kanonizowany jako męczennik.

  17 VIII – św. Jacka Odrowąża, polskiego dominikanina, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej.

  18 VIII – św. Alberta Hurtado kapłana z zakonu jezuitów,który znany jest w Ameryce Łacińskiej jako pionier działalności Kościoła na rzecz pracujących ludzi ubogich.

.

.

PRZEMIENIENIE PAŃSKIE

6 SIERPNIA 2017

 • Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w pierwszą niedzielę miesiąca. W ciągu dwóch tygodni powinny zakończyć się prace przy renowacji szafy organowej i balustrady chóru. Prosimy o ofiarność, byśmy mogli zapłacić za wykonane prace.

 • Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 12.00 zostanie odprawione nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z wyjaśnieniem intencji Apostolstwa Modlitwy, a potem Msza św. w intencji Apostolstwa Modlitwy.

 • W środę, 9 sierpnia, oddamy cześć św. Teresie Benedykcie od Krzyża, dziewicy i męczennicy – Edycie Stein. Urodziła się we Wrocławiu, w rodzinie żydowskiej. Studiowała filozofię we Fryburgu. Zapatrzona w św. Teresę z Ávili, mimo protestów rodziny, przyjęła chrzest. W 1933 roku wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam została aresztowana, a następnie wywieziona do obozu w Oświęcimiu, gdzie zginęła 9 sierpnia 1942 roku. Kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1998 roku, a rok później ogłosił współpatronką Europy.

 • W czwartek, 10 sierpnia, przypada święto św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II tego samego dnia.

 • Przyszła, drugą niedzielę sierpnia złożymy do puszek ofiary na KUL i szkoły katolickie.

 • W zakrystii można kupić bieżące numery tygodników Idziemy i Gość Niedzielny.

 • W tym tygodniu wspominamy:

  – 8 VIII – św. Dominika, prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego;

  11 VIII – św. Klarę, dziewicę. Idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała     życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia             klaryskami.

.

.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

30 LIPCA 2017

.

 • 31 lipca, w poniedziałek, zapraszamy do naszego kościoła na Uroczystość Św. Ignacego Loyoli, założyciela zakonu jezuitów. Msze św. odprawiamy o 7.00, 8.00 i uroczysta Msza św. o godz. 18.30.

 • Sierpień to miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. Ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.

 • W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, obchodzimy 73 rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.

 • W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

 • W pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy o godz. 8.00 odprawimy nabożeństwo powołaniowe.

 • W pierwszy piątek miesiąca, po Mszy o godz. 8.00 będzie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 • W pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy o godz. 8.00 odprawione będzie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

 • W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego.

 • W zakrystii można kupić bieżące numery tygodników Gość Niedzielny i Idziemy.

 • Postępują prace przy renowacji szafy organowej i balustrady chóru. Jesteśmy na etapie złocenia detali, potem będzie malowanie. Prosimy o ofiarność na ten cel, zwłaszcza w przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca.

 • W tym tygodniu patronują nam:

  -1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik,     misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel      .   zgromadzenia redemptorystów;
  -4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, proboszcz, gorliwy spowiednik, który   miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars     koło Lyonu.

  .

.

16  niedziela  zwykła

23 lipca 2017 r.

 • Zaproszenie do udziału w Pielgrzymce na Jasną Górę

W dniu 6 sierpnia 2017 roku wyruszy na trasę do Częstochowy Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.

Pielgrzymka to czas refleksji, modlitwy i ofiary. Przypomina nam o tym, że całe życie człowieka jest pielgrzymowaniem do celu wyznaczonego przez Boga – Stwórcę.

Idźcie i głoście” – to temat „rekolekcji w drodze”, które będziemy przeżywać podczas sierpniowej Pielgrzymki na Jasną Górę. Temat ten harmonizuje z założeniami programu duszpasterskiego, który jest realizowany w bieżącym roku w Polsce. Pragniemy pogłębić naszą wiarę oraz świadomość misji, która wynika z przyjętego Sakramentu Chrztu Świętego i Sakramentu Bierzmowania: jesteśmy uczniami Chrystusa oraz misjonarzami.

Wzorem dla nas jest przede wszystkim Najświętsza Maryja Panna. Pragniemy wsłuchać się w Orędzie Fatimskie wspominając 100. rocznicę objawień w Fatimie. Będziemy także dziękować za objawienia NMP w Gietrzwałdzie, przeżywając 140. rocznicę tego wydarzenia. Dla nas, Polaków, niezwykle ważna jest także 300. rocznica koronacji Jasnogórskiego Obrazu NMP.

Wspaniałym wzorem postawy ucznia i misjonarza są dla nas święci. W czasie naszych „rekolekcji w drodze” będziemy rozważać lekcję wiary, którą pozostawili nam Święty Brat Albert Chmielowski oraz Błogosławiony Honorat Koźmiński.

Dziękuję Kierownictwu Pielgrzymki, Duszpasterzom oraz ich Współpracownikom za przygotowanie naszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Serdecznie zapraszam Was, Drodzy Siostry i Bracia do udziału w Pielgrzymce. W szczególny sposób zapraszam młodzież do włączenia się w przygotowanie i przeżycie „rekolekcji w drodze”. Wszystkich pątników proszę o tworzenie atmosfery braterskiej współpracy w duchu rozmodlenia i ofiary.

Na trud pielgrzymowania z serca błogosławię.

+Henryk Tomasik

Biskup Radomski

 • Informujemy, że w najbliższą niedzielę, 30 lipca, o godzinie 10`00, na torze Automobilklubu Radomskiego przy ul. Warszawskiej zostanie odprawiona Msza św. z poświęceniem pojazdów. Mszę św. będzie celebrował Ksiądz Biskup Piotr Turzyński. Także w związku z patronalnym dniem kierowców – Św. Krzysztofem – MIVA Polska kieruje apel, o dobrowolne ofiary na środki transportu dla naszych misjonarzy w ramach corocznej akcji: „1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr”. MIVA to międzynarodowa organizacja na rzecz misyjnych środków transportu. MIVA Polska powstała w 2000 roku – w roku Wielkiego Jubileuszu i działa jako agenda Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Pomaga skutecznie wyposażać misjonarzy i misjonarki z polski, w konieczne środki transportu na ziemi, na wodzie i w powietrzu. Misjonarze polscy pracujący w ponad 90 krajach przeważnie Trzeciego Świata  potrzebują naszej pomocy w zakupie różnych środków transportu: samochodów głównie terenowych, motocykli, rowerów, łodzi, silników do łodzi, traktorów a nawet zwierząt pociągowych. Odpowiednie, sprawne i bezpieczne środki transportu, są bardzo ważne w ich pracy, bo pomagają w docieraniu do odległych kościołów i kaplic i prowadzeniu regularnej pracy duszpasterskiej w wielu oddalonych od siebie i trudno dostępnych miejscach; transporcie chorych i potrzebujących pomocy; niesieniu pomocy charytatywnej i medycznej; budowach kaplic, kościołów, przedszkoli i szkół oraz ratowaniu ludzi w czasie klęsk żywiołowych czy wojny.

  10 000 bezpiecznych  km.  –  to 100 zł.

  Ofiary przelewamy na:

  MIVA Polska-środki transportu dla misjonarzy. Warszawa.

  Nr konta: 69 1240 1037 1111 0000 0691 6802.

 • kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu Kościół wspomina w poniedziałek: św. Kingę, w środę rodziców NMP – Joachima i Annę a w sobotę św. Martę. We wtorek zaś przypada święto św. Jakuba – Apostoła. W tym dniu także wspomnienie św. Krzysztofa.

 • Ciągle trwają prace konserwatorskie przy renowacji „szafy” naszych organów. Kościół nasz w czas wakacji zamknięty jest od 9 do 15-tej, a w zakrystii można nabyć „Gościa” i „Idziemy”.

.

.

15 Niedziela Zwykła

16 lipca 2017 roku

 • Drodzy Bracia i Siostry – pisze Ks. Biskup Radomski

  W modlitwie „Ojcze nasz”, wypowiadając słowa „Święć się imię Twoje”, prosimy o to, aby wszyscy ludzie traktowali Osobę Pana Boga jako świętą. Wszystko to, co jest związane z Osobą Pana Boga jest dla nas święte. Poszanowanie Sacrum, tego, co jest święte, jest ważnym wyznacznikiem kultury społeczeństwa i każdego człowieka.

  Dla nas, wierzących, wielką świętością jest Najświętszy Sakrament. Z wiarą uczestniczymy we Mszy Świętej i z szacunkiem przyjmujemy Komunię Świętą. Przed Najświętszym Sakramentem klękamy.

  Bardzo ciężkim grzechem jest profanacja Najświętszego Sakramentu. Włamanie do tabernakulum, rozsypywanie konsekrowanych Komunikantów, zabieranie Komunii Świętej do domu – jest nie tylko ciężkim grzechem. Sprawca takiego czynu zaciąga karę kościelną, zwaną ekskomuniką. Z takiego grzechu może rozgrzeszyć – i zdjąć ekskomunikę – tylko Stolica Apostolska.

  Z bólem informuję, że taka profanacja miała miejsce w dniu 13 lipca 2017 roku, w kościele pw. MB Nieustającej Pomocy w Starachowicach.

  W związku z tym proszę, aby we wszystkich świątyniach naszej Diecezji, w niedzielę 16 lipca – po każdej Mszy Świętej – odbyło się nabożeństwo wynagradzające. Proszę także o modlitwę w intencji sprawców profanacji; o łaskę skruchy i nawrócenia.

  Biskup Henryk Tomasik

 • We wtorek wspomnienie świętego Szymona z Lipnicy, we czwartek błogosławionego Czesława a 22 lipca – w sobotę, zgodnie z decyzją Kongregacji Kultu Bożego, po raz pierwszy obchodzić będziemy Święto – a nie wspomnienie – św. Marii Magdaleny.

 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – do nabycia w zakrystii tygodniki „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.

 • Przypominamy, że w lipcu i sierpniu od godz. 900 do 1500 kościół jest zamknięty.

 • Diecezjalne Studium Organistowskie w Radomiu, ul. B. Prusa 6, 26-600 Radom,
  tel. 48 36 56 228, przyjmuje kandydatów na kolejny rok nauki 2017/18. Egzamin wstępny – informacyjny 25 września 2017 roku (poniedziałek) godz. 9.00. Należy złożyć następujące dokumenty: podanie, życiorys, opinię od Księdza Proboszcza, kserokopię świadectwa ze szkoły, kserokopię świadectwa ze szkoły muzycznej lub ogniska muzycznego, jeśli kandydat do takich uczęszczał oraz dwa zdjęcia. Nauka w Studium trwa 5 lat. Zajęcia są obowiązkowe od godz. 9.00 do 16.00, dla roku I i II w każdy poniedziałek i wtorek dla III, IV, V roku w każdy wtorek i środę.
  ks. Wojciech Szary
  Dyrektor D.S.O. w Radomiu
  39. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
  Bardzo serdecznie zapraszam na szkolenie dla kierujących ruchem, które odbędzie się 22 lipca 2017 roku /sobota/ od godz. 9.00, ul. Starokrakowska 144 w Radomiu, tych wszystkich, którzy wpisani są na listę WORD w Radomiu. Wszystkich, którzy nie zostali zapisani, bo nie przesłali pełnych danych /imię i nazwisko, pesel, dokładny adres/ lub zgłosili się zbyt późno, proszę o zapisanie się na kolejne szkolenie, które będzie w czwartek, 3 sierpnia 2017 roku, od godz. 9.00. Zapisy proszę kierować na adres [email protected] z potwierdzeniem tel. 790 605 800.
  Z pamięcią w modlitwie 
  Ks. Mirosław Kszczot

.

.

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

9 LIPCA 2017

.

Czcigodni Księża

Drogie Osoby Życia Konsekrowanego

Drodzy Siostry i Bracia

.

W dniu 12 lipca wspominamy pierwszą rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego. Serdecznie zapraszam na Mszę Świętą za śp. Księdza Arcybiskupa.

Msza Święta będzie celebrowana w kościele katedralnym w Radomiu, w środę, 12 lipca, o godzinie 18.00.

Serdecznie zapraszam

Biskup Henryk Tomasik

.

Duszpasterstwo obrządku grekokatolickiego, zaprasza i jednocześnie prosi o przekazanie – obywatelom Ukrainy pracującym bądź mieszkającym w bezpośrednim naszym sąsiedztwie – informacji, o spotkaniach i liturgii, jaka jest organizowana dla nich w każdą niedzielę

 • o godzinie 10.00, w kaplicy MB Częstochowskiej znajdującej się w kościele św. Kazimierza w Radomiu przy ul. Głównej 1, oraz
 • o godzinie 13.00 w kościele rektoralnym św. Józefa w Kozienicach.

Pomoc i troska o życie modlitewne tych ludzi będzie wyrazem naszego apostolstwa – napisał Ks. Igor Małysz.

.

 • Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w pierwszą niedzielę miesiąca. Na remonty w naszym kościele zebraliśmy 3017 zł.

 • W lipcu i w sierpniu Msze św. w dni powszednie będziemy odprawiamy o 7.00, 8.00 i 18.30. Spowiadamy od 7.00 do 9.00 i od 15.00 do 18.30. Od 9.00 do 15.00 kościół jest zamknięty.

 • Zachęcamy do czytania tygodników Idziemy i Gość Niedzielny, które czekają w zakrystii.

Święci:

 • We wtorek, 11 lipca Święto św. Benedykta Opata, Patrona Europy;

 • W środę, 12 lipca wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu biskupa i męczennika;

 • W czwartek, 13 lipca wspomnienie świętych Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników;

 • W sobotę, 15 lipca wspomnienie św. Bonawentury biskupa i doktora Kościoła.

.

.

13 NIEDZIELA ZWYKŁA

2 LIPCA 2017

 • Dziękujemy za ofiary złożone na tacę w pierwszą niedzielę miesiąca. Prace przy renowacji szafy organowej postępują zgodnie z harmonogramem.

 • Dziś, o godz. 12.00 zostanie odprawione nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa z wyjaśnieniem intencji Apostolstwa Modlitwy na lipiec. Potem, o godz. 12.30 Msza św. w intencji Apostolstwa Modlitwy.

 • Od 3 lipca, czyli od jutra, do czwartku, 31 sierpnia Msze św. w dni powszednie będziemy odprawiali o 7.00, 8.00 i 18.30. Spowiadamy od 7.00 do 9.00 i od 15.00 do 18.30. Od 9.00 do 15.00 kościół będzie zamknięty.

 • 6 lipca, w pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo powołaniowe.

 • 7 lipca, w pierwszy piątek miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

 • Zachęcamy do czytania tygodników Idziemy i Gość Niedzielny, które czekają w zakrystii.

 • W liturgii w tym tygodniu:

  3 lipca, obchodzimy Święto św. Tomasza Apostoła;

  6 lipca, wspominamy bł. Marię Teresę Ledóchowską.

  8 lipca, w sobotę wspominamy św. Jana z Dukli Prezbitera.

.

.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

25 CZERWCA 2017

.

 • PiPW czwartek, 29 czerwca obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca w tym dniu, tzw. Świętopietrze, jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 • W piątek kończymy nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

 • 1 lipca, w pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00 będzie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

 • W środę, 28 czerwca, wspominamy św. Ireneusza biskupa Lyonu, obrońcę tradycji apostolskiej i męczennika, ojca i doktora Kościoła.

 • Od poniedziałku, 3 lipca, do czwartku, 31 sierpnia Msze św. w dni powszednie będziemy odprawiali o 7.00, 8.00 i 18.30. Spowiadamy od 7.00 do 9.00 i od 15.00 do 18.30. Od 9.00 do 15.00 kościół będzie zamknięty.

 • Zachęcamy do czytania tygodników Idziemy i Gość Niedzielny, które czekają w zakrystii.

.

.

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

18 CZERWCA 2017

.

 • 21 czerwca, w środę wspominamy św. Alojzego Gonzagę z zakonu jezuitów.

 • W piątek, 23 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, święto patronalne Apostolstwa Modlitwy. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 9.00. O godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, a potem, o godz. 18.30 będzie uroczysta Msza św. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 • W sobotę, 24 czerwca obchodzimy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

 • W zakrystii są do nabycia nowe numery tygodników Idziemy i Gość Niedzielny.

.

.

Post a Comment

Komentarze zamknięte.